III liga

Jarosław Kupis bohaterem Miedzi. W meczu z Walką w Zabrzu, wygranym przez legnicki zespół 2:1, pomocnik z Legnicy strzelił pierwszą bramkę i miał asystę przy drugiej. Chrobry Głogów zremisował z Promieniem Żary

Walka - Miedź 1:2

Zabrzanie przegrali na własnym boisku już trzeci mecz wiosną, natomiast dla Miedzi było to już szóste spotkanie z rzędu bez porażki. Bohaterem legnickiej drużyny był Jarosław Kupis. 23-letni lewoskrzydłowy Miedzi z rzutu wolnego strzelił pierwszego gola, a przy drugim asystował. - Przyjechaliśmy tu po trzy punkty. Jestem zadowolony, że wygraliśmy - cieszył się Kupis, wychowanek Górnika Czerwionka, potem piłkarz Concordii Knurów, który od 2,5 roku gra w Miedzi. - Obie bramki padły po wyćwiczonych na treningach akcjach - wyjaśniał Bohumil Panik, czeski trener Miedzi.

W końcówce meczu kontaktową bramkę dla Walki z rzutu wolnego z 25 m zdobył 28-letni Marcin Domagała. - Lubię strzelać z daleka. Ale to mój pierwszy gol w seniorach z rzutu wolnego. Okazuje się, że zawsze zdobywam bramki, gdy mecz obserwuje mój synek - wyjaśniał Domagała, który pierwszego gola w III lidze strzelił jesienią ub. roku w Zabrzu w meczu przeciwko Swornicy. W ostatniej minucie wyrównującą bramkę dla Walki mógł zdobyć Marcin Kocur, ale przestrzelił z kilku metrów.

Walka Zabrze - Miedź Legnica 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kupis (21.), 0:2 Robak (65.), 1:2 Domagała (86).

Miedź: Szymański - Maślanka, Madera, Dymkowski, Murat - Monasterski (81. Węgłowski), Połubiński, Majka (65. Łacina), Kupis (84. Mójta Ż, 89. Kotlarski) - Wawreńczuk, Robak Ż.

Chrobry Głogów - Promień Żary 0:0

Słaby mecz Chrobrego. Głogowianie przeważali, ale nie potrafili pokonać bramkarza gości. W pierwszej połowie atakowali chaotyczne i nieporadnie. Goście grali bardzo defensywnie i dlatego większość akcji Chrobrego kończyła się jeszcze przed polem karnym. Przed przerwą zatem żaden z bramkarzy nie był zmuszony do interwencji.

Po przerwie Chrobry zaczął już śmielej atakować. Głogowianom udało się w końcu stworzyć kilka groźnych sytuacji. Najlepsze okazje na strzelenie gola miał Paweł Żmudziński, jednak dwukrotnie po jego strzałach (w 60. i 80. minucie) piłka przechodziła minimalnie obok bramki.

Chrobry: Cuper - Smolin, Opalacz, Buczek, Goliasz, Żmudziński, Trznadel, Tomasiak, Pojnar (85. Sybis), Helwig (68. Węglarz), Pieniążek (46. Bukraba).

Pozostałe mecze: Swornica Czarnowąsy - Carbo Gliwice 0:0, Rozwój Katowice - Polonia Słubice 1:0 (0:0). Bramka: Polarz (72., karny), Górnik MK Katowice - Włókniarz Kietrz 4:3 (1:1). Bramki: Folga 2 (12., 53.), Baucz (86.), Maroszek (87.) - dla Górnika; Kłoda (43.), Jasiński (63., karny), Rozmus (65.) - dla Włókniarza.

Mecze: Zagłębie Sosnowiec - Lech Zielona Góra, Polonia Bytom - Śląsk Wrocław i Ruch Radzionków - Odra Opole zostały przełożone na 19 maja

UWAGA!

Dziś o godz. 17 na stadionie przy ul. Wróblewskiego Inkopax Wrocław podejmie Śląsk Wrocław w meczu szczebla okręgowego Pucharu Polski.