CCC Aquapark zn闚 bez br您u

KOSZYK紟KA. Koszykarki CCC Aquaparku Polkowice bez medalu mistrzostw Polski. Polkowiczanki dwukrotnie uleg造 u siebie Polfie Pabianice i zako鎍zy造 rozgrywki na czwartym miejscu

W Polkowicach bardzo liczono na br您owy medal. W ubieg造m sezonie w rywalizacji o podium polkowiczanki uleg造 ΘS-owi. Tym razem zrobi造 du篡 krok w stron rozstrzygni璚ia pojedynku o brazowy medal z Polf na w豉sn korzy嗆, wygrywaj帷 jeden mecz w Pabianicach. Tak si jednak nie sta這.

Sobota: CCC - Polfa 55:57

Sobotni mecz by niezwykle zaci皻y i emocjonuj帷y. Do przerwy minimaln przewag mia造 polkowiczanki, kt鏎e imponowa造 agresywn obron, a punkty w ataku zdobywa造 po szybko wyprowadzanych kontratakach.

Po przerwie jednak role si odwr鏂i造. To rywalki zacz窸y dyktowa warunki gry. Koszykarki Polfy zdominowa造 gr na tablicach. Pod oboma koszami 鈍ietnie prezentowa豉 si Leona Krystofova, z kt鏎 nie radzi豉 sobie Agnieszka Pa趾a. W CCC Aquaparku s豉biej ni zazwyczaj zaprezentowa豉 si Anna Marczewska, ale polkowicka skrzyd這wa musia豉 wyst瘼owa z mask ochronn na twarzy, kt鏎a - jak p騧niej przyzna豉 - bardzo przeszkadza豉 jej w grze. Polkowiczanki momentami przegrywa造 ju r騜nic wi璚ej ni 10 punkt闚. Straty jednak odrobi造 ju w po這wie czwartej kwarty. W 34. min po dw鏂h rzutach za trzy punkty Edyty Koryzny by這 47:46 dla CCC. P騧niej Polfa znowu odskoczy豉 na kilka oczek, ale niezawodna Koryzna doprowadzi豉 do kolejnego remisu (51:51 w 37. min). Kolejny zryw Polfy daje jej czteropunktowe prowadzenie, ale celne osobiste Marczewskiej i Stempniewicz sprawiaj, 瞠 na 10 s przed ko鎍em znowu jest remis (55:55). Polfa po mistrzowsku rozegra豉 swoj ostatni akcj. Na 2 s przed ko鎍em Piestrzy雟ka da豉 si sfaulowa Marczewskiej i pewnie wykorzysta豉 wolne.

To by造 ostatnie i - jak si okaza這 - decyduj帷e punkty w tym meczu.

Niedziela: CCC - Polfa 65:72

Niedzielne spotkanie nie by這 ju tak emocjonuj帷e jak te rozegrane dzie wcze郾iej. Pabianiczanki ju od pocz徠ku meczu zdoby造 przewag i do ko鎍a kontrolowa造 mecz. W Polkowicach zawiod豉 Edyta Koryzna, kt鏎a nie by豉 ju tak skuteczna, jak w sobot. W niedziel zdoby豉 zaledwie 4 punkty. Brakowa這 punkt闚 tak瞠 Marczewskiej i chocia 鈍ietnie spisywa造 si K這si雟ka i Nowacka, by這 to zbyt ma這, aby mo積a by這 my郵e o nawi您aniu wyr闚nanej walki z pabianiczankami. W zespole go軼i klas dla siebie by豉 Trze郾iewska, kt鏎a ogrywa豉 jak chcia豉 rywalki pod koszem. W sumie zdoby豉 29 punkt闚 i mia豉 8 zbi鏎ek. 字odkow Polfy znakomicie w walce pod koszami wspiera豉 Czeszka Leona Krystofova, kt鏎a zebra豉 a 16 pi貫k z tablic i zdoby豉 17 punkt闚. To g堯wnie dzi瘯i 鈍ietnej grze tych dw鏂h zawodniczek zesp馧 Polfy zawdzi璚za zdobycie br您owego medalu.

Polkowiczanki natomiast ju drugi rok z rz璠u musz si pogodzi z czwartym miejscem. Tym razem jednak jest to wi瘯szy sukces, bo zesp馧 nie by tak silny, jak przed rokiem.

CCC Aquapark Polkowice - Polfa Pabianice 55:57. Kwarty: 12:12, 18:14, 9:17, 16:14.

CCC Aquapark: Koryzna 19 (3), K這si雟ka 8, Marczewska 5, Nowacka 4, Pa趾a 2 oraz Stempniewicz 11 (1), Jasnowska 6, Walig鏎ska 0.

Polfa: Trze郾iewska 13, Wla幢ak 11 (1), Krystofova 10 (1), Piestrzy雟ka 4, Lamparska 2 oraz Jaroszewicz 9, G豉szcz 8, Korzeniewska 0.

CCC Aquapark: Koryzna 4, K這si雟ka 19 (1), Marczewska 7, Nowacka 16 (2), Pa趾a 2 oraz Stempniewicz 3, Jasnowska 14 (4), Walig鏎ska 0.

Polfa: Trze郾iewska 29, Wla幢ak 3, Krystofova 17 (1), Piestrzy雟ka 4, Lamparska 8 oraz Jaroszewicz 3, G豉szcz 8, Polakova 0.

Stan rywalizacji 3:1 dla Polfy.

Mistrzyniami Polski zosta造 koszykarki Lotosu Gdynia.