Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

MAŁOPOLSKA NAJLEPSZA. Drużyna Małopolski wygrała międzynarodowy turniej amatorów o puchar marszałka województwa małopolskiego. W trzydniowych zawodach najpierw bezbramkowo zremisowała ze słowackim Presovem, a potem pokonała niemiecką Turyngię 3:1 (bramki: Maciej Bębenek, Marcin Kwater, Robert Drąg). W ostatnim meczu Presov pokonał Turyngię 2:0. Małopolska zdobyła puchar dzięki większej liczbie strzelonych bramek.

FUTSAL

BAUSTAL BEZ PUCHARU. Krakowski Baustal nie obronił - po trzech triumfach z rzędu - Pucharu Polski. W turnieju finałowym rozgrywanym w Jaworznie w półfinale przegrał po karnych 7:8 z Holiday Chojnice. W regulaminowym czasie był remis 4:4 (1:1), a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia.

LEKKOATLETYKA

KORZENIOWSKI DRUGI. Robert Korzeniowski (Elite Cafe Wawel Kraków) zajął drugie miejsce w chodzie na 20 km. Były to zawody Pucharu Świata, rozegrane w niemieckim Naumburgu. Korzeniowski po raz pierwszy w karierze znalazł się na podium zawodów rangi PŚ. Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) zajął 49. miejsce. Drużynowo Polska była szósta.

BODZIOCH TEŻ. Na tych samych zawodach Beata Bodzioch (AZS AWF Kraków) w parze z Agnieszką Dygacz (AZS AWF Katowice) zdobyły srebrny medal w klasyfikacji drużynowej w chodzie na 10 km juniorek. Bodzioch dotarła na metę dziesiąta, a Dygacz była szósta.

TENIS STOŁOWY

EKSTRAKLASA KOBIET (o utrzymanie): Bronowianka - Górnik 09 Mysłowice 2:3, punkty: Magdalena Górowska, Renata Gumula - Bronowianka, Patrycja Molik 2, Beata Molik - Górnik.