Sport.pl

Wyniki Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2004

TAEKWONDO ITF

DZIEWCZĘTA (medaliści i miejsca Wielkopolanek). Do 53 kg: 1. Ewelina Masiuk (WAT Wrocław), 2. Marta Wsiaki (KST Głubczyce), 3. Izabela Dobrosz i Żaneta Urbaniak (obie ŁSKT Łódź). Techniki specjalne: 1. Ewelina Masiuk (WAT Wrocław), 2. Ilona Omiecińska (Matsogi Ciechanów), 3. Magdalena Radomiak (CzAT Częstochowa) i Julia Sakowska (Tornado Szczecin). Układy: 1. Monika Kosior, 2. Lolita Matyjaszczyk (obie Lewart Lubartów), 3. Andżelika Jędrzejewska (KKSW Legnica) i Wioletta Kijewska (Matsogi Ciechanów).

CHŁOPCY (medaliści i miejsca Wielkopolan). Do 54 kg: 1. Marcjan Pluta (KKSW Legnica), 2. Michał Cieślik (Lotos Jabłonna), 3. Robert Jarosz (Lotos Jabłonna) i Maciej Kowalczyk (MKST Mińsk. Maz.). Do 60 kg: 1. Maciej Żuk (KKSW Legnica), 2. Kacper Rutkowski (Tornado Szczecin), 3. Adrian Rogowski (KKSW Legnica) i Mateusz Szachtsznajder (Lewart Lubartów). Do 66 kg: 1. Damian Iwaniuk (MSKT Mińsk Maz.), 2. Bartosz Marciniak (MSKT Bystrzyca Kłodzka), 3. Dawid Lipiński (LSKT Lublin) i Paweł Tracz (Taewo Warszawa). Układy: 1. Maciej Żuk, 2. Marcjan Pluta, 3. Andrzej Mieszczakowski (wszyscy z KKSW Legnica) i Łukasz Podsiadły (RAT Radzyń).



AKROBATYKA

DZIEWCZĘTA. Trampolina indywidualna (kl. III): 1. Beata Wojtyniak, 2. Justyna Grutzman (obie z AZS AWF Poznań), 3. Kamila Wietecka (Olimpijczyk Toruń). Trampolina indywidualna (kl II): 1. Emilia Zawadzka, 2. Marzena Żelazna (obie z Victorii Jawor), 3. Joanna Leśniewska (AZS AWF Poznań), 7. Joanna Czubryj, 8. Paulina Drozdowska, 9. Oktawia Pawlaczyk (wszystkie z AZS AWF Poznań).

CHŁOPCY. Trampolina indywidualna (kl. III): 1. Przemysław Ciesielski (AZS AWF Poznań), 2. Nikodem Kuszyński (Olimpijczyk Toruń), 3. Mikołaj Koperski (AZS AWF Poznań), 8. Damian Figaj AZS AWF Poznań). Trampolina indywidualna (kl. II): 1. Jakub Kubiak (AZS AWF Poznań), 2. Przemysław Wójcik (Victoria Jawor), 3. Robert Faraś, 5. Bartosz Ciesielski, 17. Walter Pinto (wszyscy z AZS AWF Poznań).



JUDO

WYNIKI CHŁOPCÓW. 50 kg: 1. Jarosław Szczepaniak (Ryś Warszawa), 2. Artur Kuzera (Juwenia Wrocław), 3. Sebastian Giłowejno (Gwardia Olsztyn) i Łukasz Najmowicz (Gwardia Olsztyn). 55 kg: 1. Kacper Rajda (Hejnał Kęty), 2. Krystian Jurowski (Hejnał Kęty), 3. Jakub Raczyński (Czarni Bytom) i Rafał Gajewski (Wybrzeże Gdańsk). 60 kg: 1. Jacek Brysz (Czarni Bytom), 2. Piotr Kurkiewicz (Siódemka Sochaczew), 3. Piotr Atrachimowicz (Dwunastka Leszno) i Tomasz Staśkiewicz (Ryś Warszawa). 66 kg: 1. Marcin Kowalski (Ryś Warszawa), 2. Marcin Niedzielski (AZS Gliwice), 3. Damian Stanaszek (MOSiR Mysłowice) i Rafał Boksa (Juwenia Wrocław). 73 kg: 1. Kacper Larem (Gwardia Warszawa), 2. Bartłomiej Szot (Gwardia Warszawa), 3. Artur Perskawiec (Bushido-Morus Szczecin) i Piotr Karolkowski (Siódemka Mława). 81 kg: 1. Łukasz Laskowski (Gwardia Koszalin), 2. Maciej Łapski (Zryw Łowicz), 3. Piotr Owsianko (Gwardia Warszawa) i Jacek Siarkowski (Gwardia Bielsko-Biała). 90 kg: 1. Zbigniew Stebnicki (Czarni Bytom), 2. Mateusz Stypułkowski (AZS Łódź), 3. Rafał Filek (Wisła Kraków) i Bartłomiej Anderwald (Gwardia Łódź). Powyżej 90 kg: 1. Jakub Chebda (Kata Pruszków), 2. Adam Mycek (Juwenia Wrocław), 3. Bartosz Janik (AZS AWF Gdańsk) i Rafał Jędraszek (Tomita Elbląg). Klasyfikacja województw: 1. mazowieckie 108 pkt, 2. śląskie 81 pkt, 3. dolnośląskie 45 pkt.



ZAPASY STYL WOLNY

WYNIKI CHŁOPCÓW. 42 kg: 1. Adrian Hajduk (Slavia Ruda Śl.), 2. Paweł Pieprzak (Syrena Wola Chojnicka), 3. Rafał Smętek (Suples Kraśnik). 46 kg: 1. Kamil Skaskiewicz (AKS Białogard), 2. Łukasz Kowalski (Spartakus Pyrzyce), 3. Michał Bohdziewicz (AKS Białogard) i Kordian Bohm (Orzeł Namysłów), 5. Jakub Team (Sobieski Poznań). 50 kg: 1. Wojciech Makowski (Megavolt Koszalin), 2. Artur Dębicki (Korona Koronowo), 3. Mateusz Szyniec i Artur Zajk (obaj z MMKS Dąbrowa Górnicza), 7. Bartosz Sikora (Sobieski Poznań). 54 kg: 1. Tomasz Rogala (Slavia Ruda Śl.), 2. Marcin Zborowski (Mamry Giżycko), 3. Michał Wypasek (MMKS Dąbrowa Górnicza) i Mirosław Bulak (Dąb Brzeźnica). 58 kg: 1. Adam Blok (GLKS Osielsko), 2. Artur Pieprzak (Syrena Wola Gnojnicka), 3. Przemysław Kapla (MOSiR-Płyty Grajewo) i Tomasz Rogisz (Mamry Giżycko), 7. Marcin Piekarski (Grunwald Poznań). 63 kg: 1. Andrzej Grzelak (Korona Koronowo), 2. Maciej Balawender (Stal Rzeszów), 3. Łukasz Kurbat (Podlasie Białystok) i Mariusz Bielecki (Śląsk Wrocław), 8. Piotr Stachowiak (Tęcza Środa Wlkp.), 10. Arkadiusz Starczewski (Grunwald Poznań). 69 kg: 1. Paweł Szwenk (AKS Białogard), 2. Maciej Frąc (Stal Rzeszów), 3. Robert Świerblewski (Gwiazda Bydgoszcz) i Karol Miłkowski (Ceramik Krotoszyn). 76 kg: 1. Witold Adamczak (Sobieski Poznań), 2. Janusz Kupis (Śląsk Wrocław), 3. Jacek Pniewski (AKS Białogard) i Kamil Błaszczak (Piast Wola), 7. Łukasz Cygan (Sobieski Poznań). 85 kg: 1. Krystian Szymanowski (Śląsk Wrocław), 2. Przemysław Piotrowski (Spartakusz Pyrzyce), 3. Dariusz Kozłowski (Herkules Łomża) i Piotr Kuźniewski (Warmia Lidzbark. Warm.), 6. Tomasz Szkudłapski (Ceramik Krotoszyn). 100 kg: 1. Marcin Olejniczak (Sobieski Poznań), 2. Michał Stanek (Stal Rzeszów), 3. Stefan Klejewski (Samson Kobylin) i Wojciech Cajzer (Sokół Lublin). Klasyfikacja województw: 1. zachodniopomorskie 94 pkt, 2. śląskie 87 pkt, 3. dolnośląskie 73 pkt, 4. wielkopolskie 69 pkt.



KRĘGLE

Wyniki turnieju par juniorek młodszych: 1. Sylwia Lachendro i Sylwia Szczepek (Polonia Łaziska Górne), 2. Marta Dyzert i Patrycja Opała (Czarna Kula Poznań), 3. Judyta Jóźwiak i Anna Tomowiak (Polonia 1912 Leszno), 5. Joanna Lajtke i Katarzyna Zaręba (Polonia Leszno), 6. Joanna Depczyńska i Magdalena Piasecka (Czarna Kula Poznań), 7. Iwona Pacholczyk i Natalia Skrzypczak (Dziewiątka Wronki), 8. Olga Ceglarek i Karolina Gallo (Dziewiątka Wronki). Wyniki turnieju par juniorów młodszych: 1. Szymon Napierała i Bartłomiej Świdziński (Pilica Tomaszów Maz.), 2. Jakub Czyżewski i Piotr Stachowiak (Start Gostyń), 3. Piotr Katarzyński i Piotr Mendyka (Start Gostyń), 4. Przemysław Grzybowski i Tomasz Poprawski (Polonia Leszno), 10. Michał i Piotr Galusińscy (Start Gostyń). Wyniki turnieju mikstów: 1. Monika Marażewska i Konrad Mocarski (Pilica Tomaszów Maz.), 2. Natalia Skrzypczak i Michał Odrobny (Dziewiątka Wronki), 3. Dorota Nowak i Michał Pipowski (Tucholanka Tuchola), 5. Agata Gawlicka i Jarosław Drobniak (Polonia Leszno), 9. Joanna Depczyńska i Artur Piasecki (Czarna Kula Poznań).



SZERMIERKA

Szpada dziewcząt: 1. Anna Pietrzak (Zagłoba Warszawa), 2. Ewa Nelip (PM Katowice), 3. Dominika Mosler (Górnik Radlin) i Hanna Gotszaik (PM Katowice). Floret dziewcząt: 1. Justyna Anuszewska (AZS AWF Gdańsk), 2. Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń), 3. Sylwia Kurowska (Korona Wrocław) i Emilia Rygielska (Budowlani Toruń), 12. Karina Kapica (Polonia Leszno), 14. Marta Pazik (Warta Poznań).

Floret chłopców: 1. Paweł Osmański (AZS AWF Gdańsk), 2. Piotr Naruszewicz (AZS AWF Gdańsk), 3. Paweł Turbański (Korona Wrocław) i Tomasz Sinoracki (Budowlani Toruń), 11. Bartosz Łukowski (Polonia Leszno), 12. Aleksander Skupio (Warta Poznań). Szpada chłopców: 1. Mateusz Nycz (Piast Gliwice), 2. Piotr Maciejczyk (Piast Gliwice), 3. Łukasz Rokosz (Muszkieter Gliwice) i Paweł Osmański (AZS AWF Gdańsk).



PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

WYNIKI CHŁOPCÓW. 50 kg: 1. Sylwester Załuski (Unia Hrubieszów), 2. Kamil Gabrylewicz (AZS AWF Biała Podlaska), 3. Tomasz Dzienis (Burza Wrocław). 56 kg: 1. Jarosław Holik (Pogórze Gorlice), 2. Dariusz Szymura (Ruch Chorzów), 3. Adam Bobiński (Mazovia Ciechanów). 62 kg: 1. Piotr Leonienko (LKS Terespol), 2. Grzegorz Szymura (Budowlani Opole), 3. Damian Kuczyński (Włókniarz Konstantynów). 69 kg: 1. Radosław Chlebosz (Śląsk Wrocław), 2. Piotr Och (Polonia Elbląg), 3. Rafał Jasiński (Górnik Polkowice), 10. Aleksander Tomkowiak (Budowlani Nowy Tomyśl). 77 kg: 1. Tadeusz Biega (Budowlani Opole), 2. Krzysztof Gognacki (Sępólno Krajna), Mariusz Szafrański (RKS Radomsko), 10. Maciej Borowy (LKS Ostrowianka Ostrów Wlkp.). 85 kg: 1. Paweł Faraś (Legia Warszawa), 2. Sylwester Kołecki (MKS Oława), 3. Stanisław Ulrych (MOS Opole), 9. Arkadiusz Elert (LKS Ostrowianka).

WYNIKI DZIEWCZĄT. 48 kg: 1. Izabela Jaszczyk (LKS Terespol), 2. Weronika Labudda (Atleta Gdańsk), 3. Sylwia Lalik (Unia Hrubieszów). 53 kg: 1. Paula Długołęcka (Maków Maz.), 2. Magdalena Milczarek (MOS Opole), 3. Wioletta Jasińska (Rzemieślnik Malbork), 11. Kinga Łaciak (Promień Opalenica). 58 kg: 1. Anna Nurkiewicz (Tarpan Mrocza), 2. Justyna Skrzecz (Mazovia Ciechanów), 3. Paulina Szmatuła (Pronień Opalenica), 7. Natalia Drąg (Promień Opalenica). 63 kg: 1. Małgorzata Daszkiewicz (WLKS Siedlce), 2. Olga Stranisławska (Atleta Gdańsk), 3. Paulina Cichowska (Strzelec Strzelin). 69 kg: 1. Katarzyna Ostapska (MKS Oława), 2. Dominika Świerszcz (Śląsk Wrocław), 3. Aneta Nowak (Walka Ostrów Maz.). 75 kg: 1. Ewelina Zaborowska (Atleta Gdańsk), 2. Barbara Żak (Heros Legnica), 3. Marta Tatkiewicz (LKS Terespol). Powyżej 75 kg: 1. Renata Cieżewska (MKS Oława), 2. Kamila Łojko (AKS Myślibórz), 3. Agnieszka Sterniczuk (LKS Terespol).



BRYDŻ SPORTOWY

WYNIKI DZIEWCZĄT. Maksy: 1. Joanna Cora i Martyna Żmuda (CKiS Skawina), 2. Angelika Ferrer-Lopez (CKiS Skawina) i Joanna Krawczyk (MDK Bytom), 3. Marta Kondraciuk i Olga Zabulewicz (MOSiR Sopot), 19. Antonina Jankowiak i Joanna Urbańska (UKB Szamotuły). Impy: 1. Angelika Ferrer-Lopez (CKiS Skawina) i Joanna Krawczyk (MDK Bytom), 2. Agata Choniawko i Judyta Golińska (Mestil Gorzów Wlkp.), 3. Katarzyna Górniak i Paulina Chodakowska (MDK Słupsk).

WYNIKI CHŁOPCÓW. Maksy: 1. Artur Machno i Bartłomiej Igła (CKiS Skawina), 2. Artur Wasiak i Michał Wosik (UKS 179 Łódź), 3. Łukasz Jagielski i Marcin Palmowski (Gazeta Olsztyńska), 12. Filip Domagalski i Rafał Nowak (UKB Szamotuły). Teamy: 1. Bartosz Onisk, Filip Domagalski, Piotr Jassem i Rafał Nowak (UKB Szamotuły), 2. Artur Machno, Bartłomiej Igła, Grzegorz Sikorski i Michał Stefanów (CKiS Skawina), 3. Daniel Smaza, Grzegorz Szołucha, Piotr Mierzejewski i Przemysław Reclik (Olimpijczyk Bielsko-Biała i MDK Bytom).

Klasyfikacja wojewódzka: 1. małopolskie, 2. śląskie, 3. mazowieckie, 4. wielkopolskie.



KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW

Wyniki grupy A: Polonia Przemyśl - Ósemka Wejherowo 81:70, Kusy Szczecin - Śląsk Wrocław 83:78, Śląsk Wrocław - Ósemka Wejherowo 99:51, Kusy Szczecin - Polonia Przemyśl 77:57, Kusy Szczecin - Ósemka Wejherowo 85:62, Śląsk Wrocław - Polonia Przemyśl 106:83.

1. Kusy Szczecin36245:197
2. Śląsk Wrocław35283:217
3. Polonia Przemyśl34221:253
4. Ósemka Wejherowo33183:265
Wyniki grupy B: Ochota Warszawa - Unia Tarnów 93:88, Pyra Poznań - Lafarge Kielce 106:62, Ochota Warszawa - Lafarge Kielce 99:82, Pyra Poznań - Unia Tarnów 90:71, Ochota Warszawa - Pyra Poznań 84:78, Unia Tarnów - Lafarge Kielce 86:83.

1. Ochota Warszawa36276:248
2. PYRA POZNAŃ35274:217
3. Unia Tarnów34245:266
4. Lafarge Kielce33227:291


KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

Wyniki grupy A: MTK Pabianice - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 62:34, Olimpia Poznań - Wisła Kraków 73:58, Wisła Kraków - MTK Pabianice 72:67, Olimpia Poznań - AZS PWSZ Gorzów 49:43, AZS PWSZ Gorzów - Wisła Kraków 64:62, Olimpia Poznań - MTK Pabianice 59:49.

1. Olimpia Poznań36181:150
2. MTK Pabianice34178:165
3. Wisła Kraków34192:204
4. PWSZ Gorzów34141:173
Wyniki grupy B: Osa Zgorzelec - MKS Kutno 68:36, MUKS Poznań - Stal Stalowa Wola 55:53, Stal St. Wola - MKS Kutno 57:47, MUKS Poznań - Osa Zgorzelec 61:54, Osa Zgorzelec - Stal St. Wola 42:34, MUKS Poznań - MKS Kutno 59:56.

1. MUKS Poznań36175:163
2. OSA Zgorzelec35164:131
3. Stal St. Wola34144:144
4. MKS Kutno33139:184


SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

Wyniki grupy A: Lechia Tomaszów Maz. - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:22, 26:24, 25:14), Maraton Świnoujście - Wola Warszawa 3:1 (25:16, 24:26, 25:22, 25:21).

1. Wola Warszawa357:5
2. Maraton Świnoujście358:6
3. Lechia Tomaszów345:6
4. AZS Olsztyn345:8
Wyniki grupy B: MMKS II Kędzierzyn Koźle - MMKS I Kędzierzyn Koźle 3:2 (25:22, 22:25, 25:27, 25:20, 15:7), AZS Norwid Częstochowa - Metro Warszawa 3:1 (25:20, 24:26, 25:20, 25:17).

1. Norwid Częstochowa369:2
2. Metro Warszawa357:4
3. Kędzierzyn II345:8
4. Kędzierzyn I332:9
O miejsca 5.-8.: Lechia Tomaszów Maz. - MMKS I Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:16, 25:22, 24:26, 20:25, 15:10); AZS UWM Olsztyn - MMKS II Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:17, 16:25, 24:26). Półfinały: MOS Wola Warszawa - Metro Warszawa 2:3 (19:25, 25:18, 27:29, 25:21, 14:16); Maraton Świnoujście - AZS Norwid Częstochowa 0:3 (22:25, 19:25, 16:25).



SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

Wyniki grupy A: MMKS Dąbrowa Górnicza - Energa Gedania Gdańsk 3:1 (25:21, 25:13, 17:25, 25:12); ŁKS Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:2 (20:25, 25:18, 26:24, 20:25, 15:9); Energa Gedania Gdańsk - ŁKS Łódź 3:1 (25:19, 14:25, 25:20, 25:15); MMKS Dąbrowa Górnicza - Pałac Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:18, 25:15), Pałac Bydgoscz - Energa Gedania Gdańsk 3:2 (25:18, 15:25, 24:26, 25:22, 15:11); ŁKS Łódź - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:15, 25:12, 25:20).

1. Dąbrowa Górnicza356:4
2. ŁKS Łódź357:5
3. Gedania Gdańsk346:7
4. Pałac Bydgoszcz345:8
Wyniki grupy B: Nafta Gaz Piła - MKS Bielsko-Biała 3:1 (25:14, 25:14, 18:25, 25:22); Impel Gwardia MOS Wrocław - UMKS Łańcut 3:2 (25:22, 25:27, 25:23, 25:27, 15:7); Nafta Gaz Piła - UMKS Łańcut 3:2 (25:19, 12:25, 21:25, 25:20, 15:8); MKS Bielsko-Biała - Impel Gwardia MOS Wrocław 3:1 (25:20, 25:21, 19:25, 25:13), Impel Gwardia MOS Wrocław - Nafta Gaz Piła 3:2 (25:12, 21:25, 25:21, 13:25, 15:12); UMKS Łańcut - MKS Bialsko-Biała 3:2 (25:16, 29:27, 26:28, 7:25, 15:12).

1. Nafta Gaz Piła358:6
2. Gwardia Wrocław357:7
3. UMKS Łańcut347:8
4. MKS Bielsko-Biała346:7
Mecze o miejsca 5.-8.: Energa Gedania Gdańsk - MKS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:20, 25:21); UMKS Łańcut - Pałac Bydgoszcz 0:3 (12:25, 20:25, 21:25).