Mecze XXIII kolejki

Tylko dwa zespoły z naszego regionu rozegrały XXIII kolejkę ligową. Tomasovia zremisowała w Stalowej Woli ze Stalą 1:1, zaś zamojski Hetman uległ w Krakowie rezerwom Wisły 2:3, tracąc remis cztery minuty przed końcem. Mecz Motoru z Pogonią Staszów zostanie rozegrany 19 maja
Wisła II Kraków - Hetman Zamość

Na boisku po raz pierwszy od czasu kontuzji kolana odniesionej w pierwszym meczu wiosny pojawił się Mariusz Kukiełka. Właśnie po akcji zainicjowanej przez reprezentacyjnego pomocnika gospodarze uzyskali prowadzenie. Bramkę zdobył Kamil Witkowski.

Wyrównanie padło po szybkiej kontrze Hetmana. Mirosław Lipiec dośrodkował na głowę Bartosza Szepety, który pokonał bramkarza krakowian Michała Wróbla.

Tuż po przerwie drużyna zamojska objęła prowadzenie. Tym razem z linii końcowej zacentrował Szepeta, a Piotr Kapłon strzałem głową umieścił piłkę w siatce Wisły.

W końcówce gospodarze ruszyli do ataku i strzelili dwa gole. Najpierw w 73. minucie Edno wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Tomasza Sobczyka na Kmieciku, a cztery minuty przed końcem Brazylijczyk popisał się skuteczną dobitką po strzale Marcina Szałęgi.

Nie bez winy przy tej bramce był Mariusz Głąbicki, który stracił piłkę i po tym błędzie padła bramka dla gospodarzy.

Wisła II Kraków - Hetman Zamość 3:2 (1:1)

Wisła II: Witkowski (7.), Edno (73. karny, 86.).

Szepeta (15.), Kapłon (48.).

Wisła II: Wróbel - Mysiak, Jop, Kowalczyk, Magiera - Husejko, Kukiełka Ż (46. Ekwueme), Ławecki (78. Borowczyk), Edno - Kmiecik, Witkowski (64. Szałęga).

Hetman: Mańka - Walewski, Sawic, Waga - Pliżga, Kapłon (89. P. Lipiec), Kocis, M. Lipiec Ż (46. Głąbicki), Sobczyk - Szepeta (59. Giza), Albingier (79. Kwit).

Stal Stalowa Wola - Tomasovia

Spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem. Goście i sędziowie byli przekonani, że godziną rozpoczęcia była 17, a gospodarze upierali się przy godzinie 16. Miejscowi na poparcie swojej teorii pokazywali nawet wysłany ich zdaniem do Tomaszowa faks. Trener Tomasovii Tomasz Orłowski twierdził, że żadne pismo ze Stalowej Woli do Tomaszowa nie dotarło.

Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. W 30. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał strzałem głową Marek Drozd, zaś 10 minut później uderzeniem z 16 metrów wyrównał Kamil Droździel.

Stal Stalowa Wola - Tomasovia 1:1 (1:1)

Stal: Drozd (30.).

Tomasovia: Droździel (40.).

Stal: Wietecha - Wróbel, Drozd, Drabik, Warczachowski - Rogala (58. Kochańczyk), Skiba, Jakóbiak, Dziuba (63. Oczkowski) - Kanarski, Radawiec.

Tomasovia: Waśkiewicz - Bilewicz, Pieniążek, Anioł, Wachowicz - Droździel (65. Żurawski), Paszkiewicz (70. Cisek), Głuszko (88. Gęśla), Świderek, Korzeń - Tyrkało Ż (65. Dunin Ż).

Pozostałe wyniki XXIII kolejki:

Górnik Wieliczka - Proszowianka Proszowice 3:2

Heko Czermno - Polonia Przemyśl 2:0

Stal Rzeszów - Siarka Tarnobrzeg, zakończył się po zamknięciu numeru

Mecze Kolporter Korona Kielce - Resovia, Pogoń Staszów - Motor Lublin, Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz zostały przełożone na 19 maja.