Play off mistrzostw Polski koszykarek: Polfa - CCC Aquapark 0:1

Koszykówka. CCC Aquapark Polkowice po niezwykle dramatycznym i emocjonującym meczu pokonał na wyjeździe Polfę Pabianice 67:65 i prowadzi w rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski 1:0. W środę kolejny mecz tych drużyn

Ostatnie minuty meczu Polfy z CCC Aquaparkiem kibice w pabianickiej hali oglądali na stojąco. Trwała wówczas walka kosz za kosz, a żadna drużyna nie mogła zbudować przewagi. Na 45 sekund przed końcem polkowiczanki prowadziły 65:63, a rzuty wolne wykonywała skrzydłowa Polfy Renata Piestrzyńska. Trafiła tylko raz, a piłkę miały polkowiczanki. Długo ją rozgrywały i dopiero w ostatniej sekundzie akcji piłka trafiła do Agnieszki Pałki, która umieściła ją w koszu. Było 67: 64 i jeszcze 14 sekund gry. Polkowiczanki sfaulowały Sylwię Wlaźlak na 4 sekundy przed syreną. Ta trafiła z wolnego, a po drugim niecelnym rzucie zbiórkę zaliczyła Edyta Koryzna, która przetrzymała piłkę do końca, i zwycięstwo CCC Aquaparku stało się faktem.

- Nie cieszę się za zwycięstwa. Zadowolona będę wówczas, gdy zdobędziemy brązowy medal - mówiła po meczu Koryzna.

Zadowolony z wyniku był za to trener Wojciech Spisacki: - Cieszę się, choć mam pretensje do zawodniczek o nierówną grę. Kobieta zmienną jest - żartował. Polkowicki szkoleniowiec nawiązał do pierwszej połowy spotkania, która miała dość dziwny przebieg.

W pierwszych minutach niepodzielnie dominowały koszykarki Polfy, które prowadziły już nawet 15:2 (7. min). Polkowiczanki grały fatalnie - nieporadnie i chaotyczne, a ich obrona nie istniała. W końcówce pierwszej kwarty sytuacja niespodziewanie się zmieniła. Coś się zacięło w grze pabianiczanek, a świetnie zaczęły grać polkowiczanki. W efekcie w 12. minucie po trafieniu Anny Marczewskiej był remis 18:18, a po chwili 36:21 prowadził CCC Aquapark.

Po przerwie gra już się wyrównała i do końca kibice oglądali niezwykle zacięte i emocjonujące spotkanie.

Polfa Pabianice - CCC Aquapark Polkowice 65:67

Kwarty: 18:15, 7:23, 17:12, 23:17

Polfa: Wlaźlak 10, Jaroszewicz 4, Piestrzyńska 5, Krystofova 9 (1), Trześniewska 27 oraz Lamparska 10 (2), Korzeniewska 0, Libicova 0, Głaszcz 0

CCC Aquapark: Nowacka 6, Kłosińska 1, Koryzna 18, Marczewska 13 (1), Pałka 9 (1) oraz Stempniewicz 9 (1), Waligórska 7 (1), Jasnowska 4.