Sport.pl

Wyniki Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Wielkopolska 2004

Ta największa, młodzieżowa impreza sportowa rozgrywana jest od weekendu, głównie na obiektach województwa wielkopolskiego.

ZAPASY STYLU KLASYCZNEGO - Poznań

MEDALIŚCI I MIEJSCA WIELKOPOLAN. Do 42 kg: 1. JAKUB TIM (Sobieski Poznań), 2. Daniel Szkulski (Agros Żary), 3. Radosław Bierzanowski (Bielawianka Bielawa) i Wojciech Wanke (ZKS Miastko). Do 46 kg: 1. Damian Janikowski (Śląsk Wrocław), 2. Marcin Kunysz (Agros Żary), 3. Michał Pietrzak (Sobieski Poznań) i Piotr Misa (Wisłoka Dębica), 12. ŁUKASZ KATARZYŃSKI (Sobieski Poznań). Do 50 kg: 1. Damian Mazur (Agros Żary), 2. Mariusz Szostak (Bielawianka), 3. Patryk Maciołek (AKS Piotrków Tryb.) i Jakub Szczepaniak (Śląsk Wrocław), 6. BARTOSZ SIKORA (Sobieski Poznań). Do 54 kg: 1. Łukasz Bystroń (Agros Żary), 2. Rafał Denejka (Cement Gryf Chełm), 3. Marcin Zborowski (Mamry Giżycko) i Jan Czepul (Warmia Lidzbark Warm.), 13. BŁAŻEJ MURAWSKI (Sobieski Poznań), 27. ŁUKASZ GARBACKI (Sobieski Poznań). Do 58 kg: 1. Maciej Michalewicz (Agros Żary), 2. Przemysław Kapla (MOSiR-Płyty Grajewo), 3. Artur Pieprzak (Syrena Gnojnica Wola) i Adam Blok (GLKS Osielsko). Do 63 kg: 1. Mariusz Bielecki (Śląsk Wrocław), 2. Jacek Kneć (Unia Racibórz), 3. Rafał Pawlikowski (AKS Piotrków Tryb.) i Łukasz Kubart (Podlasie Białystok), 21. BORYS MAŃKOWSKI (Sobieski Poznań). Do 69 kg: 1. Dawid Papina (Cartusia Kartuzy), 2. Damian Duduś (Bielawianka), 3. Marcin Licznerski (Sokół Lubawa) i Adam Kosmaczewski (Podlasie Białystok), 8. SZYMON FIETZ (Unia Swarzędz), 22. MACIEJ SIKORA (Sobieski Poznań), 26. NORBERT KACZMAREK (Sobieski Poznań). Do 76 kg: 1. Łukasz Laśnicki (Cement Gryf Chełm), 2. WITOLD ADAMCZAK (Sobieski Poznań), 3. Łukasz Partyka (Śląsk Wrocław) i ŁUKASZ CYGAN (Sobieski Poznań). Do 85 kg: 1. Przemysław Malinowski (Agros Żary), 2. Paweł Szafnicki (AKS Piotrków Tryb.), 3. Przemysław Piotrowski (Spartakus Pyrzyce) i Piotr Kuźniewski (Warmia Lidzbark Warm.), 8. TOMASZ KONDRACIUK (Sobieski Poznań). Do 100 kg: 1. MARCIN OLEJNICZAK (Sobieski Poznań), 2. Marek Szymski (Olimpia-Siła Mysłowice), 3. KRZYSZTOF KAPAŁA (Sobieski Poznań) i Rafał Szuwara (Agros Zamość), 5. BARTOSZ WIECZOREK (Sobieski Poznań), 15. MIESZKO GROSSY (Sobieski Poznań).

Klasyfikacja województw: 1. Dolnośląskie, 2. lubuskie, 3. wielkopolskie, 4. pomorskie, 5. łódzkie.

Klasyfikacja klubowa: 1. Agros Żary, 2. Sobieski Poznań, 3. Śląsk Wrocław, 4. AKS Piotrków Tryb., 5. Bielawianka Bielawa.



GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA - Szamotuły

Wyniki wieloboju klasy II (medalistki i miejsca Wielkopolanek): 1. Karolina Kotowska (Jantar Gdynia), 2. Andżelika Paradowska (SGA Gdynia), 3. Malwina Sideropulu (Kopernik Wrocław), 4. Sonia Borkowicz (Energetyk Poznań), 9. Monika Kubiak (Dąbrówka Poznań), 19. Julia Bytniewska (Dąbrówka Poznań).

Wyniki wieloboju klasy III (medalistki i miejsca Wielkopolanek): 1. Aleksandra Metza (Kusy Szczecin), 2. Aleksandra Jach (Kopernik Wrocław), 3. Maja Majerowska (Kopernik Wrocław), 10. Sara Janicka (Energetyk Poznań),

Klasyfikacja województw: 1. pomorskie, 2. dolnośląskie, 3. zachodniopomorskie, 4. wielkopolskie.

Klasyfikacja klubowa: 1. Kopernik Wrocław, 2. SGA Gdynia, 3. Jantar Gdynia, 7. Energetyk Poznań, 10. Dąbrówka Poznań.



GIMNASTYKA SPORTOWA - Nysa

Wielobój klasy II kobiet: 1. Gabriela Janik (Wisła Kraków), 2. Agnieszka Piątek (Iskra Zabrze), 3. Agnieszka Czerwińska (SMS Olsztyn), 4. Marzena Białogrzywa (SMS Olsztyn), 5. Marta Kolarczyk (Wisła Kraków). Wielobój klasy II mężczyzn: 1. Bartosz Reginiak (MKS Gdańsk), 2. Adam Rzepa (Zawisza Bydgoszcz), 3. Tomasz Nowak (Legia Warszawa), 4. Mariusz Kaźmierczak (KG Radlin), 5. Krzysztof Janasek (Zawisza Bydgoszcz). Wielobój klasy III kobiet: 1. Katarzyna Jurkowska (Wisła Kraków), 2. Magdalena Subotowicz (Kusy Szczecin), 3. Anna Libera (Wisła Kraków), 4. Magdalena Suchta (Iskra Zabrze), 5. Dominika Pytlasińska (Iskra Zabrze). Wielobój klasy III mężczyzn: 1. Konrad Kacprzyk (KG Radlin), 2. Maciej Ćwierlikowski (Legia Warszawa), 3. Artur Drzeniek (KG Radlin), 4. Przemysław Gniewisz (Tęcza Łódź), 5. Kacper Kończyk (MKS Gdańsk).



Klasyfikacja wojewódzka po trzech konkurencjach: 1. śląskie 249 pkt, 2. pomorskie 228,5 pkt, 3. dolnośląskie 152,5 pkt, 8. wielkopolskie 93 pkt.