Sport w skrócie

BABICA 17. Bilardzista Contactu Kielce Radosław Babica zajął siedemnaste, najwyższe spośród ósemki Polaków, miejsce na rozegranym w Montfalcon we Włoszech turnieju EPBF Euro Tour w odmianę 9 bil. W walce o czołową "16" Babica przegrał 7:9 z Anglikiem Richardem Jonesem. Na 33. miejscu sklasyfikowano Mariusza Rotera, a 65. Karola Skowerskiego (obaj Contact). Startowało 181 zawodników z całej Europy. W punktacji łącznej po sześciu turniejach cyklu Roter jest 22. (1450 pkt.), Babica 27. (1415), a prowadzi Thorsten Hohmann z Niemiec (2395).

WYGRANA W POZNANIU. Jan Sędek z UKS Kieleckiego Klubu Motorowego zajął pierwsze miejsce na rozegranej w Poznaniu I Eliminacji Kartingowych Mistrzostw Polski. Kielczanin startował w klasie Popularna - 100. W tej samej kategorii startował jego klubowy kolega Przemysław Lamch, ale po awarii silnika musiał zadowolić się 11. pozycją. Kieleccy zawodnicy zajęli też pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

RUSZAJĄ CZWARTKI. Wiosenna edycja "Czwartków lekkoatletycznych" dla dzieci ze szkół podstawowych rozpoczyna się w czwartek 29 kwietnia o godz. 14 na stadionie międzyszkolnym w Kielcach. Tam również odbywać się będą kolejne zawody z tego cyklu. Finał miejski rozegrany zostanie na początku czerwca najprawdopodobniej już na wyremontowanym stadionie Budowlanych. Najlepsi zawodnicy pojadą na ogólnopolski finał "Czwartków" do Warszawy.

PIERWSZY NAJLEPSZY. Lider rankingu Tomasz Ostrowski został zwycięzcą czwartej eliminacji bilardowego Grand Prix Gór Świętokrzyskich. W finale odmiany 8 bil Ostrowski pokonał 4:0 Łukasza Witkowskiego. Na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali przegrani z półfinałów Radosław Ciosk (2:4 z Witkowskim) i Piotr Czupryński (1:4 z Ostrowskim). Zawody odbyły się w kieleckim klubie Contact.

BRAMKI JANIKA. Jakub Janik z KSZO Ostrowiec zdobył dwie bramki dla reprezentacji Polski juniorów w międzynarodowym turnieju piłki wodnej "Słowianka Cup 2004" w Gorzowie Wielkopolskim. Waterpolista KSZO wpisywał się na listę strzelców w przegranych pojedynkach z Niemcami i Anglią. Polacy zajęli piąte miejsce w turnieju, a zwyciężyła z kompletem wygranych ekipa Niemiec.

ZGŁOSZENIA DO TURNIEJU M. WIELGUSA. Tylko do piątku 30 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia do IX turnieju piłki nożnej dziewcząt i chłopców im. Marka Wielgusa (rocznik 1993). Arkusz zgłoszeń jest dostępny w internecie na stronie www.uks.info.pl i musi zostać odesłany (faksem, listownie lub e-mailem) do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

PUCHAR ARIZU. Drużyna MOZ/Viking wygrała organizowany po raz drugi w Kielcach turniej trójek piłkarskich o puchar "Arizu". W finale po trzech bramkach Karola Kłuska i jednej Łukasza Wendy MOZ pokonał 4:1 Siódemkę. Wyjątkowy był system tych rozgrywek: zespoły grały systemem każdy z każdym, a po kolejnej rundzie odpadała jedna drużyna.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Srebrna medalistka mistrzostw Polski w zapasach Anna Wawrzycka została wyróżniona tytułem sportowca weekendu w tradycyjnej zabawie sportowej dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". W kategorii drużyna weekendu triumfowały piłkarki ręczne Kolportera Kielce, które po zwycięstwie nad Gościbią Sułkowice zapewniły sobie, na trzy kolejki przed końcem sezonu, utrzymanie w ekstraklasie. Miano imprezy weekendu przypadło tym razem finałowi drugich mistrzostw województwa nauczycieli w siatkówce, który odbył się w Daleszycach.