Piąta kolejka żużlowej I ligi

W najciekawszym spotkaniu I ligi żużlowej Stal Gorzów pewnie pokonała TŻ Sipma Lublin. Gdańscy żużlowcy tym razem odpoczywali, ale zachowali pierwsze miejsce w tabeli.
Ze względu na wycofanie się z rozgrywek pierwszej ligi Polonii Piła zawodnicy Lotosu mieli w tę niedzielę wolne. Trzeciego maja przeciwnikiem gdańszczan będzie Stal Gorzów, która - pokonując zespół z Lublina - zrównała się punktami z liderem. W meczu dwóch niepokonanych dotychczas zespołów prym wiedli zawodnicy gospodarzy: Magnus Zetterstroem i Michał Rajkowski - obaj zgromadzili po 13 punktów w sześciu startach. Próbował im się przeciwstawić jedynie Peter Karlsson (15 punktów w sześciu startach), ale nie znalazł oparcia w kolegach, którzy spisywali się dużo słabiej.

Start Gniezno, w którym występują byli zawodnicy Lotosu Tomasz Cieślewicz i Paweł Duszyński, przegrał czwarty kolejny mecz. Za silni dla gospodarzy okazali się żużlowcy z Grudziądza, dla których było to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W trzecim meczu Intar Ostrów pewnie pokonał Marmę Rzeszów, choć po 10. wyścigu wygrywał zaledwie czterema punktami. Jednak doskonała postawa Tomasz Pietrzyka w dwóch ostatnich biegach i równa forma pozostałych żużlowców sprawiły, że dwa punkty zostały w Ostrowie.

Wyniki 5. kolejki: Stal Gorzów - TŻ Sipma Lublin 53:37; Start Gniezno - GTŻ Grudziądz 42:48; Intar Ostrów - Marma Rzeszów 52:38; Lotos Gdańsk - nie startował