Hetman Zamość - Heko Czermno 1:0 (1:0)

Efektowny gol Słowaka Mariana Kocisa z rzutu wolnego dał Hetmanowi Zamość zwycięstwo nad Heko Czermno 1:0. Trener gości miał jednak mnóstwo zastrzeżeń do pracy sędziów

Na pomeczowej konferencji Zbigniew Karbownik nie krył zdenerwowania. - Zagraliśmy bez pięciu podstawowych zawodników [Zimoch i Wojtaszek pauzowali za kartki, a kontuzjowani byli Stefańczyk, Walęciak i Łęgowiak - red.]. Dublerzy spisali się bardzo dobrze, ale sędziowie nie pozwalali nam grać. Nie zasłużyliśmy na porażkę. Chłopcy w szatni, k..., płakali - podkreślał swe rozgoryczenie nieprzyzwoitym słowem, za które po chwili przeprosił.

- Przypomnę wam, jak sędziowano nam w Czermnie - ripostował trener Hetmana Dariusz Kmiecik.

Trzy punkty gospodarzom dał piękny strzał z rzutu wolnego tuż przed przerwą. Słowak trafił zza pola karnego w samo okienko bramki Sebastiana Łukiewicza. - Nie miałem szans. Szkoda, że zawodnicy w murze nie wyskoczyli przy strzale - żałował golkiper Heko, który kiedyś grał w Hetmanie.

Gospodarze zagrażali głównie po stałych fragmentach gry. Poza tym Hetman nie miał pomysłu, jak oszukać obronę Heko, i decydował się na strzały z dystansu. Goście szansę na gola mieli po atomowym uderzeniu Krzysztofa Treli z rzutu wolnego z 30 metrów, po którym Marcin Mańka z trudem obronił piłkę tuż przy słupku. W 40 minucie zamojski bramkarz dość szczęśliwie interweniował po strzale Dominika Jasińskiego. Druga połowa rozpoczęła się od ataków gości, ale strzały Grzegorza Piechny minimalnie mijały cel. W końcówce Łukiewicz obronił jeszcze w sytuacji sam na sam z Pawłem Szepetą.

Goście kończyli mecz w osłabieniu. W 73. minucie druga żółtą kartkę za przepychankę z Pawłem Sawicem ujrzał Trela.

W środę o godz. 17 Heko podejmuje Polonię Przemyśl.