Wyniki 26. kolejki świętokrzyskiej czwartej ligi

Po wygranej w meczu na szczycie z AKS Busko 1:0 Ponidzie-Nida Pińczów ma już tylko punkt straty do prowadzącego w tabeli duetu

Złotą bramkę dla gospodarzy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów zdobył Sławomir Kłos. Ponad dwa tysiące widzów zgotowało strzelcowi owację na stojąco. W drugiej połowie gospodarze mieli kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale świetnie między słupkami spisywał się Mariusz Mucharski. Bramkarz AKS obronił groźne uderzenia Sampsona Aboaha i Roberta Chlewickiego. - Dzięki zespołowej grze odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Teraz przed nami mecz z Nowinami, który musimy wygrać - powiedział Robert Solnica, trener Ponidzia-Nidy Pińczów. To spotkanie zostało przełożone z najbliższej, niedzielnej kolejki i odbędzie się 1 czerwca o godz. 18.

Aż siedem goli padło w Suchedniowie, gdzie Orlicz pokonał Łysicę Bodzentyn 4:3. Pięć z nich padło w ciągu zaledwie dziewięciu minut drugiej połowy.

Wyniki 26. kolejki:

PONIDZIE-NIDA PIŃCZÓW - AKS BUSKO 1:0 (1:0): Kłos (12.)

CZARNI POŁANIEC - NOWINY 2:1 (0:1): Franus (52.), Maj (82.) - Stawiarski (38.)

PIASKOWIANKA - HETMAN WŁOSZCZOWA 2:0 (0:0): Stolarczyk (48.), Wilk (70.)

ORLĘTA KIELCE - ALIT OŻARÓW 4:0 (1:0): Bętkowski trzy (30., 60., 75.), Kita (86.)

ORLICZ SUCHEDNIÓW - ŁYSICA BODZENTYN 4:3 (1:1): Żegadło dwie (54., 58.), Kubiec (35. karny), Mosiołek (53.), - Ł. Barański dwie (23., 61.), Dulęba (62.)

WISŁA SANDOMIERZ - WICHER MIEDZIANA GÓRA 3:0 (1:0): Rzeszutek (8.), Stępień (65.), Rosowicz (88.)

SPARTAKUS DALESZYCE - GRANAT SKARŻYSKO 0:1 (0:0): Jastrząb (51.)

PIAST CHĘCINY- NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 2:1 (2:0): Łapot dwie (22. karny, 28.) - Krupa (90. karny)

Do III ligi awansuje pierwsza drużyna. Do klasy okręgowej spada ostatnia.