Jarosław Pałczyk wygrał Bieg Korfantego

Jarosław Pałczyk z Katowic nie tylko zwyciężył podczas 12. edycji Biegu im. Wojciecha Korfantego, ale również pobił rekord trasy. 22-latek przebiegł ją w czasie 24 minut i 52 sekund. Mieszkaniec katowickiej dzielnicy Giszowiec, zaczynał biegać w MKS Bytom. - Mam brązowy medal MP juniorów w przełajach i drugie miejsce w biegach halowych - mówi Pałczyk. W Biegu im. Korfantego startował już po raz trzeci. Nigdy jednak wcześniej nie udało mu się wygrać. - Zajmowałem czwarte i szóste miejsce. Teraz wreszcie się udało. Biegnąc, nawet nie odwracałem się za siebie, żeby nie zapeszyć. Co zrobię z 500 zł nagrody? Odłożę na trudniejsze czasy - stwierdził Pałczyk, który na co dzień pracuje w wydawnictwie kartograficznym.

Teraz najważniejszy jest dla niego start w mistrzostwach Polski seniorów. - Chcę w tym roku wystartować na dystansie pięciu kilometrów. Nie wiem, na co mogę liczyć, bo biegi to nieprzewidywalny sport. Być może właśnie dlatego cały czas sprawiają mi przyjemność - powiedział zwycięzca. Trenuje codziennie przez półtorej godziny, biegając najczęściej po okolicznych lasach dzielnic Katowic - Giszowca i Muchowca.

Na trasie biegu katowiczanina dopingowała jego dziewczyna Kamila. - To "emerytowana" biegaczka, która teraz skupia się jedynie na dopingowaniu. To jednak bardzo miłe, kiedy mnie wspomaga - uśmiecha się Pałczyk.