Liga francuska - 33. kolejka

Im lepiej w Lidze Mistrzów, tym gorzej w lidze francuskiej. We Francji Monaco nie może wyjść z dołka i traci punkty potrzebne mu w walce o mistrzostwo. W sobotę przegrało z FC Nantes 0:1.

Zespół z Księstwa przegrał na tym samym stadionie, na którym cztery dni wcześniej w wielkim stylu pokonał Chelsea 3:1 w półfinale LM. Didier Deschmaps dał odpocząć kilku bohaterom europejskiej potyczki ("Zostawili płuca w meczu z Chelsea" powiedział). Dopiero w drugiej połowie na boisko weszli Fernando Morientes, Jerome Rothen, Lucas Bernardi. Nie zagrali lekko kontuzjowani bramkarz Flavio Roma i napastnik Dado Prso.

Po tych, którzy wyszli na boisko, znać było ogromne zmęczenie. - Widziałem jak Marama ucieka. Normalnie bym go dogonił, ale czułem się, jakbym nie miał nóg - tłumaczył się obrońca Julien Rodriguez z tego, dlaczego Monaco straciło bramkę. Strzelił ją rezerwowy Nantes Marama Vahirua na 12 minut przed końcem. - Monaco nie zasłużyło na tę porażkę - powiedział pomocnik Nantes Oliver Quint.

Po tym meczu rewelacyjnie spisujący się w LM zespół może mieć kłopoty nie tylko ze zdobyciem mistrzostwa (Lyon pewnie wygrał z Rennes), ale z zajęciem drugiego miejsca w Ligue 1 gwarantującego bezpośredni start w LM w przyszłym sezonie. Chyba że Monaco wygra Champions League.

WYNIKI 33. KOLEJKI

AS MONACO - FC NANTES 0:1 (0:0): Givet (65.).

OLYMPIQUE LYON - RENNES 3:0 (0:0): Juninho (56., karny), Essien (62.), Luyindula (71.).

AUXERRE - SOCHAUX 2:1 (0:0): Kalou (49.), Cisse (58.) - Mekes (55., sam.).

BASTIA - BORDEAUX 0:2 (0:1): Celades (37.), Feindoumo (48.).

LILLE - RACING STRASBOURG 0:1 (0:1): Makoun (33., sam.).

GUINGAMP - RC LENS 1:0 (1:0): Leroy (8.).

FC METZ - NICE 1:0 (0:0): Provet (61.).

MONTPELLIER - LE MANS 0:3 (0:3): D'Amico (17.), Cousin (29.), Pancrate (32.).

TOULOUSE - AJACCIO 3:1 (1:0): Dmana (41.), Faure (64.), Avezar (88.) - Bakayoko (90.).

PARIS ST. GERMAIN - OLYMPIQUE MARSYLIA 2:1 (1:0): Pauleta (12., 61.) - Battles (89.)