Mecz o utrzymanie. Kolporter Kielce - Gościbia Sułkowice, niedziela godz. 16

Jeśli piłkarki ręczne Kolportera wygrają w niedzielę w Kielcach z Gościbią Sułkowice, na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewnią sobie utrzymanie w ekstraklasie. Początek meczu o godz. 16. Być może po półrocznej przerwie w kieleckim zespole znów zagra Izabela Duda.
Do końca rozgrywek ekstraklasy pozostały cztery kolejki. Kolporter, który jeszcze kilka tygodni temu był w bardzo trudnej sytuacji, teraz jest bliski pozostania w gronie najlepszych polskich drużyn. To przede wszystkim efekt ostatniej kolejki - tydzień temu Gościbia przegrała bowiem w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovią 18:29, a kielczanki we własnej hali wygrały z Łącznościowcem Szczecin 25:23. Dzięki temu na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zajmująca 11., przedostatnią pozycję (12. AZS AWF Katowice jest już zdegradowany) drużyna z Sułkowic traci do 10. Kolportera już cztery punkty. Jeśli kielczanki wygrają w niedzielę, powiększą przewagę do sześciu punktów, a ponieważ mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Gościbią, ten zespół już nie będzie miał szans na wyprzedzenie kielczanek. Porażka drużyny z Sułkowic może oznaczać jej definitywną degradację, bowiem dziewiątej teraz Sośnicy Gliwice do utrzymania potrzebny jest tylko punkt.

Kielecka drużyna zdaje sobie sprawę z wagi pojedynku i z pewnością nie zaprzepaści szansy. Tym bardziej że trener Dariusz Dworaczyk nie tylko ma do dyspozycji wszystkie zawodniczki, ale i jest wielce prawdopodobne, że do drużyny wróci Izabela Duda. Reprezentacyjna rozgrywająca przez ostatnie pół roku leczyła kontuzję, ale od kilkunastu dni trenowała z kielecką "siódemką".

Pozostałe mecze

O miejsca 1-6.: Mercus Zagłębie Lubin - EB Start Elbląg, Zgoda Ruda Śląska - Bystrzyca Lublin, Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Nata AZS AWFiS Gdańsk; 7-12.: Łącznościowiec Szczecin - AZS AWF Katowice, Sośnica Gliwice - Piotrcovia Piotrków Trybunalski