Ruch Chorzów zagra z MKS Pogoń bez trzech podstawowych piłkarzy

Niezwykle trudne zadanie czeka w sobotę piłkarzy chorzowskiego Ruchu. "Niebiescy" przystąpią do meczu z MKS Pogoń Szczecin bez trzech podstawowych piłkarzy. Mariusza Śrutwę, Tomasza Fornalika i Marcina Malinowskiego wyeliminowały z gry żółte kartki.
- Będzie nam ich brakowało, będę musiał poszukać zmienników. Kadra Ruchu jest szeroka. Wielu zawodników czekało na taką szansę od początku sezonu - mówi Jerzy Wyrobek.

Szkoleniowiec "niebieskich" zaczął pracę w chorzowskim klubie bezpośrednio po tym, gdy wypełnił kontrakt w Szczecinie. - Praca z Pogonią to było przeżycie ekstremalne [zadłużony klub spadł wtedy z ekstraklasy - przyp. red.]. Mimo wszystko dobrze wspominam ten okres, szczególnie kibiców. Dla tak oddanych fanów warto pracować - wspomina.

- Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu jest Pogoń. Dla Ruchu urwanie jednego punktu będzie już dużym sukcesem - dodaje.

W sobotę na boisko na pewno nie wybiegną też kontuzjowani: Michał Zajdel, Piotr Pierścionek i Kamil Loch. Do drużyny powróci za to Edward Cecot.