Porażka CCC Aquaparku z Lotosem Gdynia

KOSZYKÓWKA . Po wyrównanym meczu koszykarki CCC Aquapark Polkowice przegrały z Lotosem Gdynia 79:86. Tym samym polkowiczanki odpadły z walki o finał mistrzostw Polski. W meczach o brązowy medal CCC Aquapark zmierzy się z Polfą Pabianice
- To tak właśnie miało być, bo Lotos był zdecydowanym faworytem tego meczu. Choć myślę, że do III kwarty pojedynek był naprawdę wyrównanym i niezłym widowiskiem - mówił po meczu trener CCC Wojciech Spisacki.

Rzeczywiście w pierwszych trzech kwartach koszykarki z Polkowic grały dobrze zarówno w ataku, jak i w obronie. W efekcie prowadziły z wicemistrzyniami Euroligi wyrównaną grę. W 25. minucie po rzucie Stempniewicz prowadziły nawet różnicą ośmiu punktów.

Niestety, w decydującej IV kwarcie powtórzył się scenariusz z wcześniejszych spotkań tych zespołów. Doświadczenie i wielkie umiejętności indywidualne zawodniczek Lotosu wzięły górę i rywalki stopniowo uzyskały przewagę. Tradycyjnie już miejscowe zawodniczki nie mogły sobie poradzić z Amerykanką Melvin, która robiła na parkiecie, co chciała, rzucając w całym meczu 25 punktów.

- Nie ma powodu do płaczu, choć do optymizmu również nie - stwierdził po meczu trener Spisacki.

W meczach o trzecie miejsce CCC Aquapark zmierzy się z Polfą Pabianice.

CCC Aquapark Polkowice - Lotos Gdynia 79:86. Kwarty: 20:25, 19:16, 21:18, 19:27.

Stan rywalizacji - 0:3.

Awans do finału: Lotos Gdynia.

Aquapark: Kłosińska 9, Waligórska 7 (1), Marczewska 16 (1), Koryzna 12 (2), Pałka 5 (1) oraz Jasnowska 13 (1), Stempniewicz 14 (2), Nowacka 3 (1).

Lotos: Dydek 14, Powell 8, Cupryś 3 (1), Bibrzycka 14 (2), Melwin 25 oraz Wodopianowa 6, Pawlak 7, Mizrahi 4, Trojna 5 (1), Sytniak.