Półfinały krajowych eliminacji mistrzostw Europy

W środę w Grudziądzu i Lublinie odbyły się półfinały krajowych eliminacji mistrzostw Europy. Do finału awansowało dwóch Krzysztofów - Jabłoński i Pecyna z Lotosu Gdańsk

Czterech żużlowców Lotosu startowało w Grudziądzu. W niezbyt wymagającej stawce (ME nie mają wysokiej rangi i w eliminacjach nie stratuje większość najlepszych żużlowców) awans wywalczyli tylko Krzysztof Jabłoński (11 punktów, 4. miejsce) i Krzysztof Pecyna (8, 8.). Miejsca w czołowej ósemce zabrakło dla Tomasza Chrzanowskiego (5 punktów) i Mariusz Pacholaka (3.) - Tomek potraktował zawody wybitnie treningowo i sprawdzał motocykle - usprawiedliwia swojego zawodnika obecny w Grudziądzu trener Lotosu Grzegorz Dzikowski. Zwyciężył Mariusz Węgrzyk z RKM Rybnik.

W Lublinie, gdzie startowali zawodnicy nieco silniejsi, odpadł Krzysztof Stojanowski, który zdobywając 6 punktów, zajął 11. miejsce. Zwyciężył Tomasz Rempała ze Stali Rzeszów.