Sport w skrócie

GOLE WÓJCIKA. Rafał Wójcik z KSZO Ostrowiec zdobył dziesięć bramek dla reprezentacji Polski na międzynarodowym turnieju piłki wodnej w Sztokholmie "North Sea Cup 2004". W rundzie eliminacyjnej Polacy wygrali wszystkie trzy mecze, a Wójcik sześć razy wpisywał się na listę strzelców (był też najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z Danią). W półfinale Polska rozgromiła Szwecję 17:2, a w pojedynku o pierwsze miejsce przegrała 6:9 z Belgią (w obu meczach Wójcik zdobył po dwa gole).

DWÓJKA W ÓSEMCE. Ponad dziewięćdziesięciu zawodników wystartowało w czwartym tegorocznym turnieju Grand Prix Polski - WIK Pol Tour 2004 w Zakopanem. Najlepiej z zawodników Contactu Kielce w "ósemkę" wypadli Radosław Babica i Karol Skowerski, który występy zakończyli w ćwierćfinale. Obaj przegrali 3:6 odpowiednio z Dominikiem Zającem (Break Ball Bielsko-Biała) i Mateuszem Śniegockim (Hades Poznań). Ich rywale spotkali się w finale, w którym 7:5 zwyciężył Śniegocki.

ROTER TRZECI. Mariusz Roter z Contactu Kielce został sklasyfikowany na trzecim miejscu w plebiscycie Polskiego Związku Bilardowego na "Zawodnika Roku 2003". Kielczanin zgromadził 354 punkty, o 386 mniej od najlepszego Tomasza Kapłana z Ósemki Rzeszów (740). W gronie wyróżnionych znalazła się jeszcze trójka bilardzistów Contactu - 6. był Karol Skowerski, 8. Radosław Babica, a 10. Grażyna Gronowska.

NOWY LIDER LIGI MITEKSU. Drużyna GKS Izolator objęła prowadzenie w rozgrywanej na boisku Gimnazjum nr 7 w Kielcach Lidze Piątek Piłkarskich Miteksu. W ostatniej serii nowy lider odniósł trzy zwycięstwa, pokonując kolejno po 2:1 zespoły Terapeuci i Nurki oraz 3:0 Palm. Po dziesięciu kolejkach Izolator ma 22 punkty i o trzy wyprzedza Sporting (trzy mecze mniej), a o pięć Siódemkę (dwa spotkania mniej).

FART I FLIK W II LIDZE. Drużyna Flika Sandomierz wygrała 4:2 z KIKS Kielce w ostatniej kolejce mistrzostw województwa w szachach. Tym samym będzie ona, obok Farta Kielce, reprezentować region świętokrzyski w drugiej lidze seniorów.