Sport.pl

Sport w skrócie

ZAPASY

Dębiczanie w czołówce. Krzysztof Szczepanik (Wisłoka Dębica) zajął piąte miejsce w kategorii 66 kg, a jego kolega klubowy Andrzej Tomaszewski był szósty w kategorii 74 kg podczas 74. zapaśniczych mistrzostw Polski w stylu klasycznym, które odbyły się w Chełmie. W klasyfikacji województw podkarpackie zajęło szóstą pozycję.

tw, pap

PIŁKA NOŻNA

Dwójka u Zamilskiego. Michał Gliwa (Orły Rzeszów) i Sebastian Sepioł (MOSiR Jasło) zostali powołani na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 16 prowadzonej przez Andrzeja Zamilskiego. Konsultacja odbędzie się w dniach 22 kwietnia - 1 maja, a w jej ramach reprezentacja U-16 weźmie udział w międzynarodowym turnieju we Włoszech.

Wyniki IV ligi podkarpackiej: Wisłoka Dębica - Rafineria/Czarni Jasło 3:0, MKS Kańczuga - Stal Mielec 2:2, Krośnianka - Unia Nowa Sarzyna 0:1, JKS Jarosław - Stal Herb Sanok 0:3, Błękitni Ropczyce - Górnovia 1:0, Rzemieślnik Pilzno - Sokół Nisko 1:0, Galicja Cisna - Strug SZiK Tyczyn 1:4, Kolbuszowianka - Pogoń Leżajsk 0:2, Budo Instal Turbia - Babiś Syrenka Roźwienica 2:0.

1. Pogoń Leżajsk235859-14
2. Rafineria/Czarni235350-19
3. Stal Sanok234943-17
4. Stal Mielec234435-17
5. Strug Tyczyn224443-26
6. JKS Jarosław233526-24
7. Wisłoka Dębica233340-21
8. Górnovia233225-26
9. Rzemieślnik Pilzno233139-33
10.Unia Nowa Sarzyna233026-29
11.Krośnianka232926-20
12.MKS Kańczuga232928-34
13.Błękitni Ropczyce232524-31
14.Budo Instal Turbia232127-42
15.Kolbuszowianka232022-41
16.Sokół Nisko232024-38
17.Galicja Cisna231119-64
18.Syrenka Roźwienica23611-64
Wyniki grupy jarosławskiej klasy okręgowej: Łęk Ostrów - Bizon Medyka 2:2, Roztocze Narol - Żurawianka 0:0, Unia Łukawiec - Start Pruchnik 0:1, LKS Skołoszów - Czuwaj Przemyśl 3:1, Golbalux Wiązownica - Błękitni Grzęska 1:1. W meczach rozegranych awansem: Start Mirocin - Budowlani Szówsko 2:2, Piast Tuczempy - Orzeł Przeworsk 2:2. Mecz Polonia II - Huragan Gniewczyna został przełożony, Piast Tuczempy - Huragan Gniewczyna 7:0, Golbalux Wiązownica - Polonia II Przemyśl 1:0, Roztocze Narol - Budowlani Szówsko 0:3, Start Mirocin - Orzeł Przeworsk 0:5, LKS Skołoszów - Błękitni Grzęska 3:1, Unia Łukawiec - Czuwaj Przemyśl 0:3, Żurawianka Żurawica - Bizon Medyka 3:0, Łęk Ostrów - Start Pruchnik 2:3.

1. Czuwaj Przemyśl194850-9
2. Żurawianka194555-9
3. LKS Skołoszów194251-19
4. Orzeł Przeworsk193838-17
5. Golbalux Wiązownica193342-23
6. Roztocze Narol193039-28
7. Piast Tuczempy192846-21
8. Budowlani Szówsko192830-30
9. Polonia II Przemyśl182720-21
10.Start Pruchnik192427-33
11.Łęk Ostrów191827-35
12.Bizon Medyka191823-38
13.Błękitni Grzęska191628-44
14.Start Mirocin191522-55
15.Unia Łukawiec191017-62
16.Huragan Gniewczyna1836-77
Wyniki gupy rzeszowskiej klasy okręgowej: Izolator Boguchwała - Radomyślanka 6:1, Lechia Sędziszów - Zaczernie 6:0, Herman Hermanowa - Jawor Krzemienica 1:1, Czarnovia - Strzelec Frysztak 2:0, Grodziszczanka - Team Przecław 0:1, Dynovia - Kolejarz/Igloopol 0:2, Crasnovia - Piast Nowa Wieś 1:4, Głogovia - Sokół Sokołów 3:1, Głogovia - Czarnovia 1:0, Strzelec Frysztak - Jawor Krzemienica 1:1, Crasnovia - Grodziszczanka 5:0, Team Przecław - Zaczernie 2:0, Radomyślanka - Dynovia 1:5, Sokół Sokołów Młp. - Herman Hermanowa 1:2, Piast Nowa Wieś - Lechia Sędziszów Młp. 1:0, Igloopol/Kolejarz Dębica - Izolator Boguchwała 0:1.

1. Igloopol/Kolejarz204644-10
2. Izolator Boguchwała193746-18
3. Sokół Sokołów193739-17
4. Crasnovia193636-18
5. Lechia Sędziszów203526-16
6. Głogovia193330-20
7. Piast Nowa Wieś193228-21
8. Jawor Krzemienica193135-28
9. Strzelec Frysztak192723-18
10.Dynovia192325-39
11.Radomyślanka192023-47
12.Grodziszczanka201827-56
13.Team Przecław191724-43
14.Czarnovia201627-38
15.Zaczernie191521-44
16.Herman Hermanowa201013-36
Wyniki grupy krośnieńskiej klasy okręgowej: Iwonka Iwopol Iwonicz - Górnik Grabownica 3:2, Chłodnie Igloopol Zarszyn - Piast Miejsce Piastowe 2:0, Start Rymanów - Zamczysko Mrukowa 1:0, Zamczysko Odrzykoń - Rafineria Czarni II Jasło 1:2, Nafta Jedlicze - Iwonka Iwopol Iwonicz 3:2, Zorza Łęki Dukielskie - Chłodnie Igloopol Zarszyn 0:3, Brzozovia MOSiR Eleo Brzozów - Szarotka Uherce 4:1, Sanovia Lesko - Leśnik Baligród 5:1, Górnik Grabownica - Start Rymanów 1:0.

1. Sanovia Lesko204438-15
2. Rafineria/Czarni II203942-27
3. Brzozovia203742-25
4. Chłodnie Zarszyn203731-18
5. Zamczysko Odrzykoń203639-29
6. Piast Miejsce Piastowe203433-26
7. Start Rymanów202925-27
8. Nafta Jedlicze202825-29
9. Leśnik Baligród202626-24
10.Górnik Strachocina202429-23
11.Górnik Grabownica202420-25
12.Iwonka Iwonicz202136-50
13.LKS Skołyszyn202013-24
14.Szarotka Uherce201821-32
15.Zamczysko Mrukowa201620-38
16.Zorza Łęki Dukielskie201425-53
Wyniki grupy stalowowolskiej klasy okręgowej: Stal Nowa Dęba - Sokół Kamień 0:1, Siarka II Tarnobrzeg - Tłoki II Gorzyce 1:2, Sparta Jeżowe - Unia II/Sarzynianka Nowa Sarzyna 3:0, KP Zarzecze - San Kłyżów 3:1, Strażak Niwiska - Zryw Dzikowiec 1:5, Ikarus Tuszów Narodowy - Jutrzenka Ławnica 1:0, Start Wola Mielecka - Stal II Stalowa Wola 0:3, Bukowa Jastkowice - Iskra Sobów 4:1.

1. Stal II Stalowa Wola204938-14
2. Zryw Dzikowiec204646-10
3. Sokół Kamień203627-16
4. Tłoki II Gorzyce203436-24
5. Ikarus Tuszów Narodowy203237-22
6. KP Zarzecze203032-21
7. Bukowa Jastkowice202637-32
8. Stal Nowa Dęba202527-37
9. Unia II Sarzynianka202521-34
10.Jutrzenka Ławnica202421-26
11.Sparta Jeżowe202330-38
12.Siarka II Tarnobrzeg202227-38
13.Iskra Sobów202127-36
14.Start Wola Mielecka202022-36
15.San Kłyżów201925-42
16.Strażak Niwiska201426-56
PIŁKA RĘCZNA

Wyniki II ligi mężczyzn: Czwórka Orlik Brzeg - AZS Uniwersytet Rzeszowski 27:24, AZS Katowice - AZS Uniwersytet Rzeszowski 35:26, Unia Tarnów - Viret Zawiercie 27:28, Gwardia II Opole - ASPR Zawadzkie 0:10 vo, pauzowały MKS Siemianowice i Stal Mielec. W zaległym meczu: Stal Mielec - Unia Tarnów 37:44.

1. Stal Mielec1524495-374
2. Viret Zawiercie1421337-289
3. ASSP Zawadzkie1519438-397
4. Unia Tarnów1518444-416
5. AZS Katowice1618492-461
6. Orlik Brzeg1518394-386
7. Siemianowice1510380-438
8. Gwardia II Ooole164300-442
9. AZS Rzeszów152320-442
KOSZYKÓWKA

Wynik drugiego meczu półfinałowego play off II ligi mężczyzn: Sokół Bafra Łańcut - Znicz Jarosław 76:71. Kwarty: 15:22, 19:17, 23:18, 19:14. Sokół: Baran 6 (1), Ecka 10, Ucinek, Miś 12, Szymański 6 oraz Rusin 18 (3), Romanek 8 (1), Podolec 0, Koszuta 12, Bielecki 4 (1). Znicz: Fortuna 6 (1), Mikołajko 14, Szczotka 5, Kordas 15 (1), Kowalenko 5 (1) oraz Kamiński 1, Pilecki 17 (2), Wojtanowicz 3, Belczyk 5, Zalewski 0. Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw): 2:0 dla Sokoła. W drugiej parze: AZS Politechnika Radom - Lafarge Kielce 72:56. Stan rywalizacji play off: 2:0 dla Radomia.

Wyniki rozegranego w Tychach półfinału mistrzostw Polski kadetek: AZS PWSZ Gorzów - Stal Stalowa Wola 67:57, MOSM Bytom - Gracz Starachowice 66:89, Gracz - Stal 72:93, MOSM - AZS PWSZ 62:81, AZS PWSZ - Gracz 84:58, MOSM - Stal 55:86.

1. AZS PWSZ Gorzów3-06232:177
2. Stal Stalowa Wola2-15236:194
3. Gracz Starachowice1-24219:243
4. MOSM Bytom0-33183:256
Do finału (od 30 kwietnia w Tarnowie Podgórnym) awansowały dwie najlepsze ekipy.

Wyniki rozegranego w Zielonej Górze półfinału mistrzostw Polski kadetów: MOSM Bytom - Polonia Przemyśl 56:81, Zastal Zielona Góra - Lafarge Kielce 70:79, Lafarge - Polonia 65:91, Zastal - MOSM 92:62, MOSM - Lafarge 59:97, Zastal - Polonia 71:81.

1. Polonia Przemyśl3-06253:192
2. Lafarge Kielce2-15241:220
3. Zastal Zielona Góra1-24233:222
4. MOSM Bytom0-33177:270
TENIS STOŁOWY

W pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w I lidze mężczyzn: Suret Brzostowianka - Pogoń Siedlce 8:2.