Porażka koszykarek Polfy w Poznaniu

Po trzech meczach półfinałowych koszykarki PZU Polfy Pabianice przegrywają 1:2 ze Starym Browarem Poznań i mają już minimalną szansę na obronę srebrnego medalu.

Po meczach w Pabianicach był remis 1:1. Do finału mistrzostw Polski awansuje zespół, który pokona rywala trzykrotnie. Dlatego dla obu drużyn niedzielny pojedynek był chyba najważniejszy w tym roku.

Od początku przewagę miały gospodynie, które w trzeciej minucie prowadziły 9:6. Po chwili było już 16:10, a po kilku następnych minutach już 24:13. Podopieczne trenera Mirosława Trześniewskiego miały spore kłopoty nie tylko z dynamicznie grającą Moniką Ciecierską, ale też z Gabrielą Tomą. Na niewiele zdała się skuteczna Elżbiety Trześniewskiej, która w drugiej kwarcie zdobyła wszystkie punkty dla PZU Polfy.

W poniedziałek o godz. 17 rozegrane zostanie kolejne spotkanie. Jeśli po tym meczu będzie remis, ostatni pojedynek obędzie się 22 kwietnia w Pabianicach.

STARY BROWAR POZNAŃ - PZU POLFA PABIANICE 72: 42

Kwarty: 25:13, 20:10, 18:10, 9:9

Stary Browar: Pantelejewa 19, Toma 17, Ciecierska 18, Krupska-Tyszkiewicz 9, Trafimowa 6, Pamuła 3.

PZU Polfa: Piestrzyńska, Trześniewska po 12, Libicowa 6, Jaroszewicz, Lamparska po 4, Krystofova 2 oraz Wlaźlak, Głaszcz.