Wyniki III ligi piłkarskiej

Warta Poznań - Obra Kościan 4:1, Amica II Wronki - Gryf Wejherowo 3:0, Tur Turek - Kotwica Kołobrzeg 0:0
Piłkarze drugiej grupy III ligi rozegrali szóstą kolejkę tej wiosny.

Warta-Reflex Poznań - Obra Kościan 4:1

W derbach Wielkopolski poznaniacy bardzo szybko objęli prowadzenie. W 2. min z lewej strony boiska z rzutu wolnego dośrodkował Miłosz Antkowiak, bramkarz Obry Grzegorz Dombka nie sięgnął wysoko lecącej piłki. Dopadł do niej za to Łukasz Mowlik i głową skierował do siatki. Pięć minut później było już jednak 1:1 po błędzie obrony Warty. Nieporozumienie między piłkarzami a bramkarzem Warty wykorzystał Maciej Piątek.

Później na boisku dominowali gospodarze. Po kwadransie gry Tomasz Bzdęga trafił do siatki Obry strzałem po ziemi. Kolejne dwa gole dla "Zielonych" były niezwykłej urody. Najpierw w 22. min Krzysztof Gościniak huknął z 16 metrów tak, że piłka poleciała w samo "okienko" bramki Obry. W drugiej połowie meczu (67. min) przepiękną akcję rozpoczął Damian Ludwiczak. Przerzucił piłkę z lewej na prawą stronę boiska, a z linii pola karnego Antkowiak kopnął spadającą piłkę z woleja. Dombka był bezradny. Wynik mógł podwyższyć Ludwiczak, ale w doskonałej sytuacji strzelił nad poprzeczką.

- Mimo straty aż czterech goli Obra walczyła do końca i to warto pochwalić - ocenił kierownik Warty Karol Majewski.

Bramki: 1:0 Mowlik (2. min), 1:1 Piątek (7.), 2:1 Bzdęga (15.), 3:1 Gościniak (18.), 4:1 Antkowiak (67.)

Warta: Topolski - Mowlik, Tomaszczak, Cielewicz Ż, Cudny, Antkowiak, Nawrot (73. Otuszewski), Niedbała, Gościniak, Bzdęga (46. Ludwiczak), Król Ż.

Obra: Dombka - Konicki, Sołtysiak, Olejniczak, Skrzypczak Ż, Szpilewski, Putz Ż, Chmielewski, Józefowski, Piątek, Matuszczak.

Amica Wronki - Gryf Wejherowo 3:0 (3:0)

- Graliśmy spokojnie, cały czas mieliśmy przewagę, ale brakowało nam kropki nad "i" - stwierdził trener rezerw Amiki Jurij Szatałow. - Z wyniku jestem zadowolony, ale z gry nie. Jesteśmy nieskuteczni. - Spróbuję w tym tygodniu znaleźć lekarstwo na tę chorobę - dodał Szatałow. Wroniecki szkoleniowiec szczególnie żałował sytuacji sam na sam, w których walkę z bramkarzem gości przegrali Zbigniew Grzybowski i Marcin Kikut.

W 33. min kontuzji mięśnia czworogłowego doznał jeden z podstawowych graczy Amiki - napastnik Marcin Tarnowski.

Wszystkie bramki dla wronczan padły w pierwszej połowie. Najpierw w 28. min Bartłomiej Konieczny strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 10 minut później dobrą akcję przeprowadził Piotr Bieniek, który wycofał piłkę do Dariusza Łożyńskiego. Ten uderzył na bramkę. Golkiper Gryfa obronił strzał , ale przy dobitce Kikuta był bezradny. Minutę przed końcem pierwszej połowy było już 3:0 dla rezerw Amiki. Z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Kowalczyk, a piłkę głową do siatki skierował Zbigniew Grzybowski.

Bramki: 1:0 Konieczny (28.), Kikut (38.), 3:0 Grzybowski (44.)

Amica: Mielcarz - Wojtkowiak (65. F. Burkhardt), Dziewicki, Gaca, Konieczny, Kikut, Kowalczyk, Barczak, Łożyński (60. Małecki), Tarnowski (33. Bieniek), Grzybowski Ż (82. Szczepan).

Tur Turek - Kotwica Kołobrzeg 0:0

Piłkarze Tura ponownie rozegrali bardzo ciekawe spotkanie. - Tak jak w meczu z rezerwami Amiki to, że nie wygraliśmy, było spowodowane nie najlepszą skutecznością - ocenił trener piłkarzy z Turku Włodzimierz Tylak. - Szczególnie w drugiej połowie stwarzaliśmy okazje. Mieliśmy trzy, ale wszystkie zmarnowane - dodał Tylak.

Tur: Robakiewicz - Sałaciński, Szeląg, Kiczyński, Kupiński, Kokoszka (85. Borycki), Zasada, Hyży, Kluge (30. Rolnik Ż), Kanlcerowicz (78. Witek), Majewski (60. Czekański).

POZOSTAŁE WYNIKI

Flota Świnoujście - Unia Janikowo 4:1, Kaszubia Kościerzyna - Unia Tczew 0:1, Chemik-Zawisza Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 1:0. Pauzowały: Mieszko-Faber Gniezno i Kujawiak Włocławek.