Siatkarki AZS AWF Poznań zagrają o siódme miejsce

Poznanianki przegrały dwumecz z Adrianą Bydgoszcz. Teraz ich rywalkami będą zawodniczki Muszynianki Muszyna
W środę poznanianki uległy Adrianie w Bydgoszczy do zera. Trudno się było spodziewać, że w sobotę odrobią straty w rewanżu z wyżej notowanym rywalem. Musiałyby nie tylko wygrać 3:0, ale mieć jeszcze korzystny układ małych punktów. Na sukces liczył prezes AZS AWF Marek Bykowski, który twierdził, że to, czy zajmie się w lidze piąte czy niższe miejsce może mieć spore znaczenie w szukaniu nowych sponsorów.

Po pierwszym secie jednak już wszystko było jasne. AZS AWF nie kapitulował i prowadził wyrównaną grę do stanu 7:7. Po niecelnym ataku Katarzyny Wellny bydgoszczanki zdobyły minimalną przewagę, powiększyły ją do różnicy trzech-czterech punktów i utrzymały do końca partii. W pewnym momencie wygrywały już 22:16, a szczególnie skuteczna była wtedy Ewa Kowalkowska.

W drugim secie trener Leszek Piasecki mógł już tasować skład i wystawić do gry dublerki. Z parkietu zeszła m.in. Bułgarka Serafimowa. Trener Jacek Skrok, który zastanawia się, czy nie odejść po sezonie do Jadaru Radom, miał znacznie mniejsze pole manewru. Jego ławka była skromna - usiadły na niej Ewa Matyjaszek i dwie juniorki.

W drugim secie poznanianki zadowoliły jednak swych fanów i wygrały seta. Przy stanie 10:10 udało im się zablokować Karolinę Ciaszkiewicz. Siatkarka ta grała wcześniej w Poznaniu, toteż mogła usłyszeć w poznańskiej sali, jak widzowie skandują jej pseudonim "Ciacho". Wkrótce potem po ataku Alicji Szajek AZS AWF prowadził 16:13 i przewagę tę utrzymał. To właśnie Szajek była najlepszą zawodniczką w tej partii.

Losy trzeciego seta zdecydowały się dość wcześnie - bydgoszczanki prowadziły już 10:6, 16:10, 22:17. AZS AWF stawił jeszcze opór w końcówce, ale przy stanie 20:23 Szajek dość łatwo dała się zablokować - zamiast 21:23 było 20:24 i po secie.

W ostatniej partii zanosiło się nawet na tie-break, bo poznanianki przegrywały tylko 18:19, ale od stanu 21:23 nie zdołały już zdobyć punktu.

Teraz w meczu o piąte miejsce Adriana zagra z Gwardią Wrocław, a poznanianki zmierzą się z Muszynianką Muszyna.

AZS AWF Poznań1
Adriana Bydgoszcz3
Sety: 18:25, 25:17, 22:25, 21:25ADRIANA: Kowalkowska, Liniarska, Godos, Ciaszkiewicz, Serafimowa, Kuligowska oraz Leśniewicz (libero) Mróz, Wilczyńska, TobiśAZS AWF: Szajek, Wellna, Koczorowska, Baran, Żebrowska, Kotewicz oraz Walczak (libero), Matyjaszek