Pewna wygrana toruńskich koszykarek w I lidze

Ostatni mecz w tym sezonie w roli gospodarza był jednym z najlepszych w wykonaniu AZS/UMK. Akademiczki rozgromiły efektownie wrocławianki 99:69, które szczególnie w pierwszej połowie były bezradne

Połowę sobotniego spotkania zawodniczki Macieja Broczka rozegrały na poziomie nieosiągalnym dla koszykarek ze stolicy Dolnego Śląska. W ataku znakomicie dysponowane były Jolanta Sowińska-Broczek i Katarzyna Maksel, a w obronie większość piłek zbierała Agnieszka Meszyńska. Szkoleniowiec miał duży komfort - mógł wprowadzić do gry wszystkie swoje rezerwowe, bo rezultat spotkania nie był zagrożony ani przez chwilę. Na przerwę torunianki schodziły prowadząc różnicą aż 27 punktów (57:30). - Obawiałem się wcześniej tego meczu - przyznał trener akademiczek.

W trzeciej kwarcie Broczek coraz częściej korzystał z dublerek, ale one również nie zawodziły na tle wrocławianek. Rywalkom udało się zremisować zaledwie ostatnią część meczu, w której zwycięstwo "katarzynek" było już przesądzone.

Wynik meczu

AZS/UMK TORUŃ - MOS WROCŁAW 99:69 (30:17, 27:13, 21:18, 21:21)

AZS/UMK: Sowińska-Broczek 27 (1), Maksel 22 (1), Zaniewska 12 (1), Rumińska 6 (1), Meszyńska 6 oraz Nieznalska 8, Czajkowska 8, Nijaki 5, Dobrzelecka 2, Zawadka 2.

Pozostałe wyniki: AZS KK Jelenia Góra - Widzew Łódź 88:57, Unia Swarzędz - Tęcza Leszno 84:49, Filar Sosnowiec - Wisła II Kraków 79:50, Włókniarz Białystok - MUKS Poznań 59:45, AZS Gorzów - SMS Warszawa 82:56, mecz AZS Wrocław - Gedania Gdańsk odbędzie się w niedzielny wieczór