Sport.pl

Ruszą liga bejsbolowa

Hirsch-Pol/Dęby Osielsko rozpoczynają trzeci sezon w I lidze bejsbola
To trzeci rok startów Dębów w I lidze. W debiutanckim sezonie w elicie zajęli dobre czwarte miejsce, a przed rokiem byli już drudzy. Na szczycie hierarchii krajowego bejsbola niewiele się zmieniło. Faworytem rozgrywek jest broniący tytułu, dziewięciokrotny mistrz Polski MKS Kutno. - Będą liczyć się oni oraz MKS Jastrząb Jastrzębie (brązowy medalista - przyp. red.) i my. Obiecujemy walkę i przy okazji dziękujemy sponsorom: Hirsch-Polowi i Urzędowi Gminy w Osielsku - mówi prezes klubu Waldemar Decowski. - Szyki mogą pomieszać jeszcze Demony Miejska Górka, które tak jak my w najwyższej lidze są od dwóch lat. To bardzo ambitni młodzi chłopcy. Zawsze się z nimi ciężko grało - dodaje.

W lidze rywalizuje siedem zespołów. W pierwszym etapie grają każdy z każdym mecz i rewanż. W play off (do dwóch zwycięstw) pierwsza drużyna gra z czwartą, a druga z trzecią. W finale zwycięzcy rywalizować będą do trzech zwycięstw; pokonani z półfinałów o trzecie miejsce do dwóch.

Decydujący etap walki o medale poprzedzą mistrzostwa Europy. Czterech seniorów z Osielska: Michał Cichański, Piotr i Paweł Jasiakiewicz oraz Paweł Decowski mają już za soba zgrupowanie szerokiej kadry. Asystentem trenera reprezentacji Sławomira Podemskiego (to także trener MKS Kutno) został grający trener Hirsch-Polu Kubańczyk Jose Manuel Travieso.

Sobotni przeciwnik Hirsch-Polu/Dębów, Centaury Warszawa, to beniaminek ligi, z którym gospodarze nie powinni mieć problemów.Hirsch-Pol/Dęby

Paweł Decowski (21 lat, pozycja na boisku: 1-bazowy, miotacz), Łukasz Bieliński (19, miotacz), Bogusz Modliński (17, łapacz), Paweł Jasiakiewicz (22, pierwszy miotacz), Jacek Baumgart (32, lewe zapole), Piotr Jasiakiewicz (23, lewe zapole, miotacz), Szymon Szymański (16), Michał Cichański (18, środek zapola), Łukasz Snopek (18, miotacz), Jose Manuel Travieso (32, trener, 3-bazowy), Jarosław Orłowski (17, 2-bazowy), Krzysztof Frydrychowicz (17), Sławomir Juszczak (18, prawe zapole), Radosław Zagożdżon (23, łapacz), Michał Hirsch (16); Tomasz Dziedziejko (17, łapacz), Łukasz Bień (17, zapole), Paweł Śmigiel (17), Wojciech Nowicki (16); kierownik drużyny Marek OchocińskiCzym grają?

Piłka - kula o obwodzie około 23 cm i wadze 140-150 g. Środek wykonany z korka lub gumy pokryty jest wieloma warstwami specjalnej różnokolorowej przędzy. Całość pokryta jest dwoma kawałkami białej skory bawolej, zszytymi 216 szwami.

Pałka - może być drewniana lub metalowa. O kształcie walca szerszego z jednego końca o maksymalnej średnicy 6,8 cm i maksymalnej długości 106 cm. Służy tylko i wyłącznie do odbijania piłki.Mecze u siebie: 17 kwietnia z Centaruami (początek o 13, boisko przy ul. Centralnej), 16 maja z MKS Kutno, 5 czerwca z Demonami Miejska Górka, 6 czerwca z KS Piaseczno, 26 czerwca z MKS Jastrząb, 27 czerwca z Silesią Rybnik