Sport w weekend

Zapowiedzi imprez sportowych z udziałem Wielkopolan
Piątek

godz. 16 Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce kadetek; mecze: MTK Pabianice - SKS 12 Warszawa i MUKS Poznań - VBW Clima Gdynia; sala POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 18 Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce kadetów; mecze: Astoria Bydgoszcz - AZS Radom i Pyra Poznań - Ósemka Wejherowo; sala POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu; wstęp wolny

Sobota

godz. 10 Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym; zawody są jednocześnie Akademickimi Mistrzostwami Polski; impreza z udziałem Roberta Korzeniowskiego; trasa na ulicach Zaniemyśla; wstęp wolny

godz. 10 Wioślarskie Centralne Kwalifikacyjne Regaty Otwarcia Sezonu; Tor Regatowy Malta w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 11 XXVI Memoriał Fechmistrza Jana Pieczyńskiego; zawody szermierczego Pucharu Polski we florecie mężczyzn; eliminacje; hala Warty przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 11.30 Turniej golfowy Wrocław - Poznań; zawody otwarte; pole golfowe Bachalski Sport Park przy ul. Wichrowej w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 12 Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce kadetek; mecze: Clima Gdynia - MTK Pabianice i MUKS Poznań SKS Warszawa; sala POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 15 Aluminium Konin - Polar Wrocław; mecz II ligi piłkarskiej; stadion przy ul. Dmowskiego w Koninie; bilety - 10 i 5 zł

godz. 16 Calisia Kalisz - Wisła Kraków; mecz serii B siatkarek; sala przy ul. Łódzkiej w Kaliszu; wstęp wolny

godz. 16 Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce kadetów; mecze: Astoria Bydgoszcz - Ósemka Wejherowo i Pyra Poznań - AZS Radom; sala POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 17 XXVI Memoriał Fechmistrza Jana Pieczyńskiego; zawody szermierczego Pucharu Polski we florecie mężczyzn; finały; hotel Polonez przy al. Niepodległości w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 17 Sparta Złotów - AZS Politechnika Częstochowa; mecz serii B siatkarek; sala przy ul. Mickiewicza w Złotowie; bilety - 7 i 4 zł

godz. 17 Tęcza Kościan - AZS Politechnika Radom; mecz I ligi szczypiornistów; hala przy ul. Uczniowskiej w Kościanie; bilety - 7 i 4 zł

godz. 17 Tur Turek - Kotwica Kołobrzeg; mecz III ligi piłkarskiej; boisko przy ul. Sportowej w Turku; bilety - 5 i 2 zł

godz. 17.30 Winiary Kalisz - Nafta Piła; drugi półfinałowy mecz Serii A siatkarek; sala przy ul. Łódzkiej w Kaliszu; bilety - 15 i 10 zł

godz. 17.30 AZS AWF Poznań - Adriana Bydgoszcz; mecz Serii A siatkarek; sala przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu; bilety - 10 zł (młodzież do lat 12 wchodzi za darmo)

godz. 18 Unia-Probasket Swarzędz - Tęcza Leszno; mecz I ligi koszykarek; sala przy ul. św. Marcina w Swarzędzu; bilety - 6 i 3 zł

godz. 18 Sparta Oborniki - Energetyk Gryfino; mecz II ligi szczypiornistów; hala przy ul. Obrzyckiej w Obornikach; bilety - 7 i 2 zł

godz. 19 Amica Wronki - Świt Nowy Dwór Maz.; mecz ekstraklasy piłkarskiej; stadion przy ul. Leśnej we Wronkach; bilety - 15 zł

godz. 20 KKS Poznań - Sudety Jelenia Góra; półfinałowy mecz play-off II ligi koszykarzy; hala przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu; wstęp wolny

Niedziela

godz. 9 Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce kadetek; mecze: SKS Warszawa - Clima Gdynia i MUKS Poznań - MTK Pabianice; sala POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 10 Wioślarskie Centralne Kwalifikacyjne Regaty Otwarcia Sezonu; Tor Regatowy Malta w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 10 Puchar M1 w Brydżu Sportowym; zawody otwarte; Centrum Handlowe M1 przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 11 Winiary Kalisz - Nafta Piła; ewentualny trzeci półfinałowy mecz Serii A siatkarek; sala przy ul. Łódzkiej w Kaliszu; bilety - 15 i 10 zł

godz. 11 Warta-Reflex Poznań - Obra Kościan; mecz III ligi piłkarskiej; boisko przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu; bilety - 12 i 7 zł

godz. 11 Turniej Golfowy Otwarcia Sezonu; zawody otwarte; pole golfowe Bachalski Sport Park przy ul. Wichrowej w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 13 Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce kadetów; mecze: Ósemka Wejherowo - AZS Radom i Pyra Poznań - Astoria Bydgoszcz; sala POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu; wstęp wolny

godz. 13 Amica II Wronki - Gryf Wejherowo; mecz III ligi piłkarskiej; boisko w Popowie; bilety - 5 zł

godz. 16 Polonia Piła - SKA Lwów; mecz II ligi żużlowej; stadion przy ul. Bydgoskiej w Pile; bilety - 10 i 5 zł, uczniowie szkół podstawowych wchodzą za okazaniem programu (3 zł)

godz. 17 Stary Browar-AZS Poznań - PZU-Polfa Pabianice; mecz półfinału fazy play-off w koszykówce kobiet; hala Arena przy ul. Wyspiańskiego w Poznaniu; bilety - 7 zł, młodzież do lat 12 wstęp wolny

godz. 17.15 Lech Poznań - Widzew Łódź; mecz ekstralasy piłkarskiej; stadion przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu; bilety - 25 i 20 zł

godz. 19.30 KKS Poznań - Sudety Jelenia Góra; półfinałowy mecz play-off II ligi koszykarzy; hala przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu; wstęp wolny

Liga hokeja na trawie

SOBOTA: godz. 16 Lech-Błękitny Express Poznań - Warta Poznań; godz. 18 Start Gniezno - Pocztowiec Poznań. NIEDZIELA: godz. 11 Lech-Błękitny Express Poznań - Pocztowiec Poznań; godz. 11 Start Gniezno - Warta Poznań.

Na boiskach rywali

Ekstraliga żużlowa: Unia Tarnów - Unia Leszno. I liga żużla: Stal Gorzów - Start Gniezno, Wybrzeże Gdańsk - KM Intar Ostrów Wlkp. I liga szczypiornistów: MTS Chrzanów - New Balance-Grunwald Poznań. II liga szczypiornistów: Żagiew Dzierżoniów - Wolsztyniak Wolsztyn, Bór Oborniki Śląskie - Nielba Wągrowiec. Liga hokeja na trawie: MKS Siemianowice - Polonia Środa Wlkp., LKS Gąsawa - Grunwlad Poznań, Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań, Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań, LKS Gąsawa - AZS AWF Poznań.

Zagrają w IV ligach

Grupa północna

Sokół Pniewy - Patria Buk, Polonia Chodzież - TPS Winogrady Poznań, Polonia Środa Wlkp. - Warta Śrem, Luboński KS - Sparta Oborniki, 1920 Mosina - MKP 1999 Piła, Lech II Poznań - Sokół Rakoniewice, Huragan Pobiedziska - Nielba Wągrowiec, Wełna Rogoźno - Unia Wapno.

Grupa południowa

Korona Piaski - Polonia Kępno, Victoria Września - LKS Gołuchów, Astra Krotoszyn - Mróz-Wisła Borek Wlkp., Olimpia Koło - Dąbroczanka Pępowo, KKS Prosna Kalisz - Ostrovia Ostrów Wlkp., Jarota Jarocin - Biały Orzeł Koźmin Wlkp., Dąb-Doktór Czarnylas - Kania Gostyń.