Adriana Bydgoszcz - AZS AWF Poznań 3:0

Bydgoszczanki pamiętały, że poprzednia porażka z akademiczkami w Poznaniu kosztowała je utratę miejsca w czołowej czwórce ligi i walki o medale. Przystąpiły więc do meczu skoncentrowane. - Może aż za bardzo się spięły, bo popełniały sporo błędów - mówił po spotkaniu trener gospodarzy Leszek Piasecki.

Najbliżej wygrania seta poznański zespół był w pierwszej partii, kiedy od 19:23 poznaniankom udało się "zbliżyć" na 22:23. Potem bydgoszczanki kontrolowały sytuację (11:6 i 19:11 w secie drugim). Popis zagrywki w ostatniej odsłonie dała kapitan bydgoszczanek Ewa Kowalkowska. Dzięki niej od stanu 15:9 przewaga Adriany wzrosła do 21:9. - Przegrana w trzecim secie do 11 stawia nas w trudnej sytuacji przed rewanżem - komentował trener AZS AWF Jacek Skrok.

Adriana Bydgoszcz3
AZS AWF Poznań0
Sety: 25:22, 25:19, 25:11

Adriana: Godos, Ciaszkiewicz, Liniarska, Kuligowska, Serafimowa, Kowalkowska, Leśniewicz (libero).

AZS AWF: Baran, Żebrowska, Kotewicz, Wellna, Koczorowska, Szajek, Walczak (libero) oraz Matyjaszek, Jarosz.

POZOSTAŁE WYNIKI PLAY-OFF

O miejsca 1.-4.: TeleNet Mielec - Stal Bielsko Biała 2:3 (19:25, 25:23, 20:25, 25:18, 14:16). Stan rywalizacji 0:1. O miejsca 5.-8. Gwardia Wrocław - Muszynianka Muszyna 3:2 (25:21, 27:25, 24:26, 22:25, 15:11). Stan rywalizacji: 1:0.

WEWNĘTRZNY TOTEK

3:0 dla Adriany Bydgoszcz - taki wynik przewidział kierowca AZS AWF Poznań w "toto-lotku", który urządziła sobie poznańska ekipa pod drodze nad Brdę. Swój typ podawał jako ostatni i dał 0:3 na niekorzyść drużyny, którą przewoził. - Bo nikt takiego wyniku nie podawał - tłumaczył na pomeczowej konferencji prezes AZS Marek Bykowski, który obstawił 3:1 dla gości i stracił 50 złotych. Szofer zgarnął 450.