Lotos Gdynia - CCC Aquapark Polkowice 98:85

KOSZYKÓWKA KOBIET. Koszykarki CCC Aquaparku zgodnie z przypuszczeniami uległy w Gdyni Lotosowi 85:98 w pierwszym, pófinałowym meczu play-off. Wstydu jednak nie przyniosły, momentami prezentowały się lepiej od utytułowanych rywalek.
Tak było w pierwszych dwunastu minutach, gdy niespodziewanie na parkiecie dominowały skazywane na porażkę koszykarki z Polkowic. Na początku drugiej kwarty przewaga polkowiczanek sięgnęła już 11 punktów. - Graliśmy swoją koszykówkę, czyli szybkie akcje, które kończyły się zdobyciem punktów - relacjonował po meczu trener CCC Aquaparku Polkowice Wojciech Spisacki.

Tak szybko jak przewagę uzyskały, tak szybko ją straciły. Mistrzynie Polski w zaledwie kilka minut zniwelowały straty i wyszły na prowadzenie. - Dziewczyny chyba nieco się przestraszyły utytułowanych rywalek i nie zdołały długo utrzymać prowadzenia. Mój zespół nie trafił kilku ważnych rzutów z dystansu, a Lotos jest na tyle klasową drużyną, że to wykorzystał i przejął kontrolę nad meczem - mówił Spisacki.

Bardzo dobrze w ekipie z Gdyni spisywały się obie Amerykanki - Elaine Powell oraz Chasity Melvin. Obie zdobyły w sumie prawie połowę punktów dla zespołu. Sporo problemów polkowiczanki miały z powstrzymaniem tej drugiej koszykarki. Melvin zdobyła bowiem 29 punktów na znakomitej, bo aż ponad 80-procentowej skuteczności (13/16 z gry).

- Zawsze mamy problem z tą koszykarką. W każdym meczu przeciwko naszej drużynie zdobywa sporo punktów. Dziewczyny nie potrafią skutecznie grać w obronie przeciwko tej znakomitej zawodniczce - tłumaczył Spisacki.

Jeszcze w trzeciej kwarcie polkowiczankom udało się zmniejszyć dystans do czterech punktów (59:63 w 28. minucie). Prowadzenia jednak nie zdołały odzyskać. Mimo porażki trener gości był zadowolony z postawy zespołu.

- Zespół zaprezentował się bardzo przyzwoicie. Bardzo zadowolony jestem z gry wszystkich koszykarek, a w szczególności rezerwowych - Natalii Waligórskiej oraz Urszuli Stempniewicz - kończył Spisacki.

Dziś w Gdyni rozegrane zostanie drugie spotkanie.

Lotos Gdynia - CCC Aquapark Polkowice 98:85. Kwarty: 21:26, 24:12, 26:26, 27:21

Lotos: Melvin 29, Powell 19, Cupryś 10 (2), Bibrzycka 10 (2), Dydek 9, Wodopianowa 9 (2), Mizrachi 6, Pawlak 4, Troina 1, Sytniak 1.

CCC Aquapark: Koryzna 19 (1), Marczewska 15 (1), Jasnowska 11 (1), Pałka 10 (2), Stempniewicz 10, Waligórska 9, Kłosińska 9, Nowacka 2.