Lotos VBW Clima prowadzi 1-0 w półfinale MP

Koszykarki Lotosu VBW Clima wygrały pierwszy mecz półfinału mistrzostw Polski z CCC Aquapark Polkowice. W sobotę drugie spotkanie.
Faworytem były oczywiście mistrzynie Polski, ale w pierwszej kwarcie więcej determinacji wykazały koszykarki z Polkowic prowadzone przez reprezentantkę kraju Edytę Koryznę, u której po kontuzji stopy nie było już śladu. Po kwadransie gry gdynianki przegrywały 23:34. W końcu do kosza zaczęły trafiać Chasity Melvin, Elaine Powell i ich koleżanki, w ciągu zaledwie kilku minut wszystko wróciło do normy. Po dwóch kwartach było już 45:38 dla Lotosu VBW Clima.

W sobotę w hali przy ul. Olimpijskiej drugi mecz między obu zespołami. Początek o godz. 13.30. Zespoły grają do trzech zwycięstw, następne spotkanie zostanie rozegrane w Polkowicach, już po występie (16-18 kwietnia) Lotosu VBW Clima w Final Four Euroligi w węgierskim Pecsu.