Sport.pl

Przed meczami 18. kolejki piłkarskiej ekstraklasy

Na Śląsku odbędzie się tylko jeden pierwszoligowy mecz. Dospel podejmuje Górnika Łęczna. Jesienią katowiczanie przegrali 1:4. Właśnie po tym meczu pobili ich szalikowcy, a trener Edward Lorens zrezygnował.

Po trzech wiosennych porażkach, sytuacja katowiczan w tabeli jest coraz gorsza. - Strefa spadkowa zbliża się wielkimi krokami i myśląc o spokojnej wiośnie, musimy zacząć zbierać punkty. Gdzie ich potem szukać - w meczach z Wisłą, Legią czy Amiką? - kręci głową Żurek. W meczu z Łęczną u gospodarzy dojdzie do dwóch istotnych zmian w obronie. Po środowym meczu Pucharu Polski za żółte kartki będą musieli pauzować Admir Adżem i Paweł Adamczyk. - Bośniak dostał już siódmą żółtą kartkę i będzie również pauzował w rewanżowym meczu PP. To wielka strata, ale do niepełnego składu przyzwyczajamy się już od początku rundy - mówi trener Jan Żurek. Do składu wracają jednak obrońcy: Grzegorz Fonfara i Krzysztof Sadzawicki. Prawdopodobnie od pierwszych minut zagra Paweł Brożek. Trener Żurek nadal nie może jednak liczyć na kontuzjowanych od dłuższego czasu Pawła Pęczaka i Macieja Sobonia.

Piłkarze Odry Wodzisław przed meczem ze Świtem są w dobrych nastrojach. Dwa ostatnie mecze zespół wygrał (z Widzewem Łódź i Dospelem Katowice po 1:0), a w sobotnim meczu będzie mógł również wystąpić Wojciech Górski, który w spotkaniu z "Gieksą" otrzymał czerwoną kartkę. Na postawie zapisu wideo oraz raportu obserwatora PZPN Wydział Dyscypliny odstąpił od ukarania Górskiego. W barwach śląskiej drużyny nie zobaczymy Piotra Szymiczka, który w spotkaniu z Dospelem złamał nos i nie jest jeszcze w pełni sił. W rundzie jesiennej na stadionie przy ulicy Bogumińskiej padł remis 2:2. Dla zespołu z Nowego Dworu, który walczy o ligowy byt, ten mecz ma bardzo duże znaczenie. W spotkaniu tym w roli pierwszego szkoleniowca beniaminka zadebiutuje Janusz Wójcik, który zawarł z działaczami Świtu umowę, że zostanie tylko w przypadku zwycięstwa zespołu. We Wronkach zadebiutuje nowy trener Górnika Werner Liczka. Czech bardzo starannie przygotowywał się do tego spotkania. - Jestem bardzo ciekaw, jak ten zespół wytrzyma fizycznie i mentalnie przeciw Amice. To dla mnie test. Pracowali przez ostatnie dni bardzo ambitnie. W drużynie Górnika nie zagrają chorzy Brazylijczycy Jao Paolo i Felix Felipe. Górnik nigdy dotąd nie wygrał we Wronkach. Amica jest obecnie na trzecim miejscu w tabeli. W zespole prowadzonym przez trenera Stefana Majewskiego kontuzjowany jest Jarosław Bieniuk, a za kartki pauzować będzie Tomasz Dawidowski.