Remis Hetmana, zwycięstwo Tomasovii

Remis Hetmana Zamość z Górnikiem Wieliczka i wygrana 1:0 Tomasovii z Proszowianką - to wyniki wczorajszych spotkań naszych trzecioligowców. Hetmana po raz ostatni prowadził trener Aleksander Papiewski
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy stworzyli kilka dogodnych okazji do strzelenia gola. Trzech wyśmienitych sytuacji nie wykorzystał Tomasz Sobczyk. Piłka po jego strzałach minimalnie mijała bramkę Górnika. Chwilę później z odległości 30 metrów chybił Mariusz Głąbicki.

Trzy minuty po przerwie Marian Kocis ograł dwóch rywali i z bliska zdobył prowadzenie dla Hetmana. Goście wyrównali w 57. minucie - w zamieszaniu podbramkowym piłkę z bliska wepchnął leżący już na murawie Paweł Zegarek. Goście mieli jeszcze okazje do zmiany wyniku - Krzysztof Kusia w 64. min i Zegarek w 71.

Trener Hetmana Aleksander Papiewski złożył rezygnację, którą uzasadnił kłopotami zdrowotnymi i koniecznością podjęcia natychmiastowego leczenia. Poniedziałkowy trening mają prowadzić szkoleniowcy pracujący już kiedyś w Zamościu Wiesław Wieczerzak i Marek Pogódź.

HETMAN ZAMOŚĆ 1 (0)

GÓRNIK WIELICZKA 1 (0)

BRAMKI

Hetman: Kocis (48.)

Górnik: Zegarek (57.)

Hetman: Mańka - Walewski Ż, Sawic, Waga - Karpowicz, Głąbicki Ż, Vukadinović (46. Giza), Kocis, Sobczyk Ż, Ż-CZ (89.) - Pliżga (78. Chałas), Szepeta (62. Kycko).

Górnik: Juszczyk - Powroźnik, Baran Ż, Ziółkowski, Kusia - Gruszka, Musiał, Cebula, Pawłowicz (46. Szczepański Ż) - Zegarek, Kępski (65. Suchan).

Szybki gol

Tomaszowianie bardzo szybko strzelili gola w meczu z ostatnią drużyną w tabeli Proszowianką. Po dośrodkowaniu Janusza Świderka akcję celnym strzałem zakończył Jacek Paszkiewicz. W pierwszej połowie goście dwukrotnie zagrozili bramce Piotra Waśkiewicza. Niecelnie strzelali Tomasz Mrowca i Adam Włodarczyk.

Na początku drugiej połowy niecelnie strzelał Paszkiewicz, a w 62. minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem Proszowianki nie wykorzystał Witalij Tyrkało. Od 76. minuty goście grali w dziesięciu, bo za faul na wychodzącym na czystą pozycję Andrzeju Wachowiczu czerwoną kartkę dostał Adrian Mrowiec.