Sport.pl

Kormoran na Cyprze

Kuba Starzyński z olsztyńskiego Kormorana stawał dwa razy na podium wielomeczu pływackiego juniorów
- Zawody odbyły się na Cyprze, a Kuba Starzyński z Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Kormoran pojechał tam z reprezentacją Polski juniorów - mówi Edmund Uścinowicz, trener zawodnika. - Start był w sumie udany, gdyż na tle sześciu reprezentacji narodowych, a byli na Cyprze między innymi pływacy z Brazylii czy Portugalii, Polska wypadła najlepiej, wygrywając w punktacji drużynowej tak wśród dziewcząt jak i chłopców.

Kuba Starzyński startował w wyścigu na 200 i 400 metrów stylem zmiennym, zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Olsztyniak najbardziej przyczynił się do wywalczenia przez reprezentacyjną sztafetę Polski drugiego miejsca w sztafecie cztery razy 200 stylem dowolnym, gdyż z czwórki Polaków to Kuba właśnie przepłynął swój odcinek dystansu najszybciej.

- Korzystając z okazji, że można było i startować poza konkursem zdecydowałem o występie Kuby również na 200 metrów stylem grzbietowym - dodaje Edmund Uścinowicz. - Szkoleniowy w sumie start był bardzo pożyteczny, a cieszy mnie najbardziej rezultat, który uzyskał Kuba. Czas 1.02, 85 jest bardzo wartościowy zwłaszcza, że styl grzbietowy nie jest domeną Kuby.