Porażka szczypiornistów BKPR/Cigny w II lidze

Dopiero w Toruniu, w drodze powrotnej, uspokoiłem nerwy. To jest chore: jak można tak słabo sędziować w meczu o pietruszkę? - nie krył trener bydgoskich szczypiornistów Dariusz Głowacki po derby regionu w Górznie

51. minuta środowego zaległego meczu MKS Brodnica - BKPR/Cigna STU. Bydgoszczanie prowadzą 35:31. Sędziowie odgwizdują faul rozgrywającego gości Przemysława Wójtowicza i odsyłają go na dwie minuty na ławkę kar. - Za co - pyta zdziwiony zawodnik i za dyskusje dostaje kolejną "dwójkę". Nie wytrzymuje szkoleniowiec BKPR/Cigny STU. - Grzecznie spytałem sędziego, by uzasadnił, za co wlepił Wójtowiczowi dublowaną karę. I w odpowiedzi sam dostałem dwie minuty - opowiada "Gazecie" Głowacki. Do dyskusji włączył się najskuteczniejszy piłkarz bydgoszczan Maciej Woźniak i także został ukarany. A w kolejnej akcji za faul z boiska musiał zejść na 120 sekund Paweł Rytlewski. Bydgoszczanie grali kilka minut w osłabieniu - czterech przeciw siedmiu. I szybko brodniczanie, zajmujący ostatnie miejsce w lidze, odrobili straty. Wyszli na 39:37 i uyrzymali to prowadzenie. - Sami po meczu byli zażenowani postawą arbitrów. Trener Orzech przeprosił nas za taką sytuację - zakończył Głowacki.

Wynik meczu

MKS BRODNICA - BKPR/CIGNA STU BYDGOSZCZ 41:38 (19:23)

MKS: Jaskólski, Klinger - Stefański 9, Bolin, Sarnowski 1, Kuciński 3, Biegajski 1, Ludian 14, Suwiński, Kopyciński 5, Wiśniewski 1, Machel 5

BKPR/Cigna STU: Kownacki - Wójtowicz 6, Rytlewski 2, Woźniak 10, D. Karpiński 1, Glinkowski 11, Bławat 7, Zembrzycki 1