Play-off o I ligę koszykarzy: Big Star Tychy - Lafarge Nida Gips Kielce 91:85. Potrzebny będzie trzeci mecz

Nie udało się koszykarzom Lafarge Nida Gips awansować do półfinału play off w dwóch spotkaniach. W środę kielczanie przegrali w Tychach z Big Starem 85:91
- Porażkę można było wkalkulować, ale dzisiejszy wieczór był naprawdę pechowy. Wygląda na to, że straciliśmy dwóch podstawowych zawodników - mówił tuż po meczu Włodzimierz Środa, szkoleniowiec Lafarge Nida Gips. Z powodu kontuzji biodra już w drugiej kwarcie boisko opuścił Mariusz Dymacz, a na trzy minuty przed końcem ze skręconą nogą zszedł z parkietu Grzegorz Kij.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli gości, którzy nie mogli poradzić sobie w obronie. Seria strat sprawiła, że przewaga Big Stara powiększała się i sięgnęła nawet 20 punktów. Na dodatek, kiedy kielczanie zostali bez Dymacza (drugi rozgrywający Kamil Wasik także jest kontuzjowany), obowiązek rozgrywania musiał wziąć na siebie młodziutki Hubert Makuch do spółki z najlepszym strzelcem Łukaszem Kasperzcem. Mimo to jeszcze na trzy minuty przed końcem kielczanie przegrywali tylko trzema punktami. Sędziowie nie dopatrzyli się jednak faulu na Kasperzcu i Big Star powiększył przewagę.

Trzeci, decydujący mecz w środę w Kielcach. Zwycięzca tej pary zagra z AZS Radom.

BIG STAR TYCHY - LAFARGE NIDA GIPS KIELCE 91:85 (28:22, 27:19, 22:18, 14:26)

Big Star: Jaremko 22, Olczak 32, Rojek 8, Bzdyra 13, Ł. Kaczmarski 6 oraz Markowicz 1, Feith 9, M. Kaczmarski, Firlej. Lafarge Nida Gips: Kasperzec 24, Dymacz 6, Kij 13, Gil 18, Fąfara 5 oraz Krajewski 7, Sowiński 2, Jurczyk 10, Makuch, Sikora

Pozostałe wyniki play off: Polonia Przemyśl - Znicz Jarosław 89:97 (awans Znicza), MMKS Dąbrowa - Sokół Łańcut 64:74 (awans Sokoła), Bobry Zabrze - AZS Radom 83:87 po dogr. (awans AZS)