Sokół Łańcut kontra Znicz Jarosław w półfinale II ligi koszykarzy

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. II liga. Sokół będzie walczył ze Zniczem w półfinale fazy play-off o awans do I ligi. Łańcucianie po raz drugi pokonali MMKS Dąbrowę, a jarosławianie wygrali z Polonią Przemyśl.

Pierwszą kwartę meczu w Przemyślu wygrali dwoma punktami goście. Na początku drugiej odsłony dwoma "trójkami" popisał się Niemiec i Polonia wygrywała 29:27. jednak świetne akcje Kordasa i Pileckiego spowodowały, że jarosławianie wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie (36:29). W kolejnych minutach gospodarze zwarli szeregi i głównie dzięki dobrej grze Niemca tuż po przerwie wygrywali 51:41. Podopieczni Stanisława Gierczaka nie podłamali się i prowadzeni przez duet Szczotka-Kordas doprowadzili do remisu. W ostatnich minutach wynik ciągle oscylował wokół remisu i dopiero na dwie minuty przed końcową syreną punkty Kordasa i Kowalenki zapewnily gościom zwycięstwo. Była to druga wygrana z Polonią i Znicz awansował do najlepszej czwórki zespołów II ligi.

POLONIA PRZEMYŚL 89

ZNICZ JAROSŁAW 97

Kwarty: 19:21, 29:20, 17:26, 24:30.

* Polonia: Płocica 30 (4), Oczkowicz 19 (1), Puścizna 14 (4), Puchalski 4, Sówka 2 oraz Niemiec 20 (6), Kindlik 0, Galanty 0, Szkółka 0.

* Znicz: Kordas 23, Szczotka 21 (1), Kowalenko 20 (1), Mikołajko 8, Fortuna 1 oraz Pilecki 22 (3), Kamiński 2, Belczyk 0, Zalewski 0, Wojtanowicz 0.

Widzów: 1000.

O końcowym wyniku zadecydowała ostatnia kwarta. - Przez trzy odsłony mecz był wyrównany i dopiero w ostatnich 10 minutach zagraliśmy lepiej niż rywal. Dobrze bronilismy i skutecznie graliśmy w ataku. Cieszymy się ze zwycięstwa i czekamy na rywalizację ze Zniczem w półfinale - powiedział trener Sokoła Dariusz Kaszowski.

DĄBROWA GÓRNICZA 64

SOKÓŁ ŁAŃCUT 74

Kwarty: 16:19, 20:17, 17:13, 11:25.

* Dąbrowa: Adamczyk 13 (2), Lewicki 12 (1), Kloziński 9 (2), Zieliński 9 (1), Koziński 0 oraz Gradzik 7 (1), M. Dudkiewicz 4, Dudkiewicz 4, Pietraszczyk 5, Dudek 0.

* Sokół: Ucinek 11 (1), Baran 6, Miś 6, Rusin 2, Ecka 18 (2) oraz Koszuta 12, Podolec 9, Romanerk 9, Szymański 1, Bielecki 0.

Pozostałe wyniki: Big Star Tychy - Lafarge Kielce 91:85(stan rywalizacji 1:1, trzeci, decydujący mecz w środę), Bobry Zabrze - AZS Radom 83:87 (stan rywalizacji - 2:0 i awans AZS).