Kielczanki w półfinale Pucharu Polski: EB Start Elbląg - Kolporter 25:26

Pierwszy raz w historii piłkarki ręczne Kolportera wygrały w Elblągu. W środę kielczanki pokonały faworyzowany EB Start 26:25 i awansowały do półfinału Pucharu Polski.
- Puchar jest szansą, żeby zrobić coś pozytywnego w tych rozgrywkach - mówił przed wyjazdem do Elbląga Dariusz Dworaczyk, trener kielczanek. Szkoleniowiec Kolportera nie rzucał słów na wiatr. - Dziewczyny potwierdziły to swoją postawą - dodał.

Kielczanki jeszcze nigdy nie wygrały w Elblągu i wczoraj też gospodynie były faworytkami. Potwierdzały to w pierwszych minutach, gdy szybko objęły prowadzenie 3:1. Potem jednak gra była wyrównana, a do głosu coraz częściej dochodził Kolporter. - Zespół walczył, ile miał sił - opowiadał Dworaczyk. Po kwadransie prowadziły kielczanki, ale seria goli Startu dała mu kilkubramkowe prowadzenie. Skutecznie grający Kolporter nie dawał za wygraną - po bramce Krystyny Swatko wyrównał na 12:12, a do przerwy znów prowadził.

Jeszcze lepiej było na początku drugiej połowy - w ciągu siedmiu minut kielczanki straciły tylko dwa gole, a rzuciły aż sześć (w tym 4 Swatko) i było 15:20. - W przerwie mówiłem dziewczynom, że trzeba uważać. Same przypominały, że prowadziły tu kiedyś 7 golami, a przegrały - mówił trener.

Teraz mogło być podobnie, bo poskutkował czas wzięty przez trenera gospodyń. Kielczanki chyba za wcześnie poczuły się zwyciężczyniami, bo popełniły kilka błędów w ataku, które na gole zamienił Start - w 42. było już 20:20.

Ostatnie minuty były dramatyczne. Kolporter prowadził już 24:21, a minutę przed końcem 26:24. Kolejna strata kielczanek pozwoliła gospodyniom zdobyć 25. bramkę, a na dodatek Swatko źle lobowała. Dziesięć sekund przed końcem Start miał piłkę, ale Kolporter nie pozwolił doprowadzić do dogrywki.

Z kim 5 maja kielczanki zagrają w półfinale Pucharu Polski, zadecyduje dzisiejsze losowanie.

Po świątecznej przerwie rozgrywki ekstraklasy wznowione będą w przyszły weekend - w niedzielę o godz. 16 Kolporter będzie podejmował Łącznościowca Szczecin

EB START ELBLĄG - KOLPORTER KIELCE 25:26 (13:14)

EB Start: Charłamowa, Zwiewka, Ziajka - Korowacka 5, Pełka 4, Pałgan 4, Olszewska 4, Lipska 3, Stelina 2, Polenz 2, Szklarczuk 1. Kolporter: K. Rębosz, Sadura - Swatko 9 (3), Artsiomenka 6, Gruba 4, Sęktas 4, Hołowaty 2, D. Rębosz 1, Czaplińska, Rolak, Radwańska. Sędziowali: Jarosław Maciejewski (Poznań) i Mariusz Wołowicz (Ostrów). Kary: 4. i 2. minuty. Widzów ok. 200

Przebieg meczu: I połowa: 0:1, 3:1, 4:2, 4:5, 7:8, 10:8, 12:9, 12:12, 13:12, 13:14; II połowa: 13:15, 14:17, 15:17, 15:20, 20:20, 21:24, 24:26, 25:26