Pierwszy start zachodniopomorskich wioślarzy

WIOŚLARSTWO. W niedzielnych regatach na Kanale Żerańskim Marek Kolbowicz płynął samotnie. Tym razem gonił swojego kolegę z osady czwórki.
W niedziele wioślarze rozpoczęli nowy sezon. Tradycyjnie spotkali się na warszawskim Kanale Żerańskim w Centralnych Długodystansowych Regatach Kwalifikacyjnych, gdzie startowali zarówno juniorzy, jak i seniorzy.

Marek Kolbowicz (AZS Szczecin), brązowy medalista mistrzostw świata, tym razem ukochaną czwórkę zamienił na jedynkę. To część przygotowań do olimpijskiego startu.

- Dla nas to typowy start treningowy - mówił przed zawodami Kolbowicz. - Na pewno indywidualnie nie osiągniemy rewelacyjnych wyników, bo w porównaniu z pozostałymi zawodnikami z dwójek czy jedynek, my jesteśmy w innym momencie przygotowań. Teraz nie ma co pływać na "maksa" bo to będzie nam potrzebne dopiero w Atenach.

Kolbowicz w osadzie jedynki zajął trzecie miejsce. Wygrał Adam Bronikowski (AZS AWF Warszawa), kolega z osady czwórki. 16. był Konrad Wasilewski a 18. Miłosz Maciejewski (obaj AZS Szczecin).

W czołówce tradycyjnie byli młodsi koledzy Kolbowicza, Dawid Pacześ i Łukasz Kardas. Obaj mają szanse powalczyć o olimpiadę w osadzie ósemki. Na co dzień pływają w dwójce podwójnej bez sternika. W swoim biegu zajęli drugie miejsce, ulegając tylko osadzie z Bydgoszczy. W jedynce wagi lekkiej, młodzieżowy mistrz świata Krzysztof Młynnik (złoto wywalczył w Belgradzie w osadzie czwórki) był szósty, a Michał Bugajny 22.

Za dwa tygodnie w Poznaniu w regatach kwalifikacyjnych będą walczyć tylko seniorzy.