Ruszyła III liga piłkarska

Od falstartu zaczął rundę wiosenną Chemik/Zawisza: nie dość, że doznał pogromu w Turku, to z powodu kontuzji stracił bramkarza Artura Gajewskiego
Trwa więc czarna passa bydgoskiego zespołu w meczach wyjazdowych - sobotnia porażka była siódmą w siódmym spotkaniu tego sezonu. - Nie zapowiadało się na nią. W pierwszej połowie zdecydowanie przeważaliśmy. Niestety, nic nie wpadało, za to spotykały nas same nieszczęścia - ocenia trener Piotr Gruszka.

Na przedmeczowej rozgrzewce Gajewski tak nieszczęśliwie upadł na murawę, że złamał mały palec ręki. Rezerwowy bramkarz Robert Tomaszewski miał 10 minut na przygotowanie się, by stanąć między słupkami. A w 20 min bydgoszczanie wbili sobie gola. Gospodarze wykonywali rzut rożny. Piłka przeleciała wzdłuż bramki, odbiła się od nogi Adama Kardasza i wpadła do siatki. - Nie było żadnego zagrożenia, bo żaden z rywali nie zamykał akcji - żałuje Gruszka. Po samobójczej bramce piłkarze Chemika/Zawiszy wznowili grę, stracili futbolówkę i po kontrataku Bartosz Kluge podwyższył na 2:0. - W ciągu tych kilkudziesięciu sekund mecz został ustawiony - kwituje nasz trener. A wcześniej jego podopieczni zmarnowali co najmniej trzy stuprocentowe okazje. W 3 min Damian Świerblewski dostał podanie od Krawczyka, był sam sam na sam z byłym bramkarzem Legii, Widzewa, ŁKS Zbigniewem Robakiewiczem, ale jeden z obrońców wślizgiem wybił piłkę spod nóg napastnika Chemika/Zawiszy. Potem na pole karne Tura dośrodkowywał Kowalski i Kardasz głową strzelił tuż obok słupka. Wreszcie tuż przed przerwą piłka - po strzale Arkadiusza Woźniaka z wolnego z 18 m - piłka też przeleciała minimalnie obok bramki.

Dopiero trzy minuty po przerwie goście strzelili kontaktowego gola. Bartłomiej Kowalski dośrodkował z rzutu wolnego, a Krzysztof Krawczyk głową wpakował piłkę do bramki. Nie minęło jednak pięć minut, a Tur po identycznej akcji prowadził 3:1. Gospodarze dobili bydgoszczan w 3 min doliczonego czasu gry.



Wynik meczu

TUR TUREK4 (2)
CHEMIK/ZAWISZA BYDGOSZCZ 1 (0)

Strzelcy bramek

Tur: Kardasz (20., samobójcza), Kluge (22.), Kiczyński (53.), Zasada (90.)

Chemik/Zawisza: Krawczyk (48.)

Żółte kartki: Kardasz, Sieradzki, Klimek. Widzów: 300

Chemik/Zawisza: Tomaszewski- Filarski (60. Tlałka), Pruss, Sieradzki, Śmiglewski - Kowalski, Kardasz (60. Zieliński), Krawczyk, Adrian (75. Klimek)- Świerblewski, Woźniak (75. Korecki)



Pozostałe wyniki: Obra Kościan - Kujawiak/Hydrobudowa Włocławek 0:1, Kotwica Kołobrzeg - Gwardia Koszalin 2:0, Gryf Wejherowo - Mieszko Gniezno 0:4, Amica II Wronki - Kaszubia Kościerzyna 1:0, Warta Poznań - Flota Świnoujście 0:0, pauzowały Unia Janikowo i Unia Tczew



Tabela III ligidomwyjazd
1. Kujawiak/Hydrobudowa143738-98-0-024-64-1-114-3
2. Kotwica143129-188-0-022-62-1-37-12
3. Amica II142720-135-1-114-33-2-26-10
4. Unia J. 13 24 17-11 4-1-1 5-1 3-2-2 12-10

5. Warta142426-204-3-014-73-0-412-13
6. Flota142218-145-1-215-81-3-23-6
7. Gwardia142217-144-0-39-61-3-28-8
8. Mieszko142019-152-2-38-83-0-411-7
9. Unia T.131314-283-1-29-91-0-65-19
10. Gryf141222-324-0-315-140-0-77-18
11. Kaszubia141211-201-5-17-71-1-54-13
12. Obra 14 11 11-21 3-1-3 6-7 0-1-6 5-14

13. Chemik/Zawisza141110-273-2-28-70-0-72-20
14. Tur14811-212-1-410-90-1-61-12