Sparingi trzecioligowych piłkarzy regionu

Remis w końcówce meczu uratowali w Kończewicach piłkarze Chemika/Zawiszy. A aż pięć bramek po przerwie strzelili czwartoligowemu Zawiszy piłkarze Unii Janikowo
Dopiero w 80. min Zbigniew Sieradzki celnym uderzeniem z rzutu wolnego wyrównał na 1:1 w meczu z czwartoligową Legią Chełmża. I tradycyjnie jak w poprzednich sparingach trener Piotr Gruszka skorzystał z ponad 20 zawodników.

W Janikowie zanosiło po pierwszej połowie na sporą niespodziankę. Wicelider IV ligi schodził do szatni z dwubramkowa przewagą, po trafieniach Roberta Kowalczyka. - Więcej jednak było walki z wiatrem niż gry - nie krył opiekun zawiszan Mirosław Rzepa. Po zmianie stron to już Unia zdominowała grę. Zaskoczył przede wszystkim junior Piotr Bajdziak, który zmienił Grzegorza Wódkiewicza i w drugiej połowie zdobył dwie bramki. - Dużo w grze było przypadku, bo pogoda nam nie sprzyjała. Wiatr często zmieniał lot piłki, a później jeszcze doszedł deszcz. Pięć goli to więc spory wyczyn takich warunkach - stwierdził trener Andrzej Wiśniewski.

Wyniki sparingów

LEGIA CHEŁMŻA - CHEMIK/ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1 (1:0)

Chemik/Zawisza: Sieradzki

Tomaszewski (46. Gajewski)- Raszka (46. Rogalski), Wolski (46. Sieradzki), Tlałka (46. Pruss), Górecki (46. Śmiglewski)- Klein (46. Adrian), Krysiak (30. Krawczyk, 60. Kowalski), Woźniak (46. Kardasz), Zieliński (46. Kempa) - Brończyk (46. Korecki), Nowicki (30. Biliński, 60. Świerblewski)

UNIA JANIKOWO - ZAWISZA BYDGOSZCZ 5:2 (0:2)

Strzelcy bramek: Pachelski 2, Bajdziak 2, Kuczyński - Kowalczyk 2

Unia: Zając (46. Ciesielski) - Humaj, Ciesielski (46. Szymczyk), Wódkiewicz (46. Bajdziak), Nykiel - Urbanek, Kikowski, Żaglewski (46. Ziemiński), Klepczarek - Grzelak (46. Pachelski), Kuczyński

Zawisza: Kowalski - Tomczak, Krawczyński, Wysocki - Guzman, Szymkowiak, Łuczak, Wiśniewski, Jabłoński - Kuryło, Kowalczyk; po przerwie: Polowczyk - Tomczak, Wysocki, Kremblewski - Kuryło, Kowalik, Dachtera, Zarosa, Kamiński - Tomczuk, Ruczyński