Dobra passa brydżystów z Bielska

Bardzo dobrze spisują się w tym sezonie brydżyści Mega Tech GOK Bielsk. Pierwszy zespół jest drugi w ekstraklasie, druga drużyna prowadzi w drugiej lidze, a najmłodsza ekipa zapewniła już sobie praktycznie utrzymanie w III lidze. Czy uda się utrzymać te pozycje, zdecydują rozgrywki w lutym i marcu.
Nigdy w historii brydżyści z regionu płockiego nie notowali takich sukcesów. Dwaj zawodnicy GOK-u Marcin Krupowicz i Sławomir Zawiślak reprezentowali Polskę na niedawnych mistrzostwach świata Bermuda Bowl, zakończonych zdobyciem przez naszą drużynę narodową piątego miejsca.

Największą niespodzianką jest postawa pierwszoligowców z Bielska. Mega-Tech jest jedną z najmłodszych drużyn w brydżowej elicie i ambicje zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek nie sięgały miejsca na podium. Kolejne mecze pokazały jednak, że GOK w aktualnych rozgrywkach będzie dzielił i rządził w pierwszej lidze. Do końca sezonu zasadniczego pozostały tylko trzy mecze. Już teraz bielszczanie zapewnili sobie awans do ósemki zespołów walczących dalej o mistrzostwo Polski. Ale celem GOK-u jest utrzymanie co najmniej drugiej pozycji w tabeli, co daje automatyczny awans do półfinału play off i co za tym idzie przynajmniej czwarte miejsce w ekstraklasie na zakończenie sezonu.

Wysokie umiejętności brydżystów Mega-Techu potwierdza tzw. klasyfikacja Butlera, uwzględniająca indywidualne osiągnięcia wszystkich zawodników I ligi. W stawce 109 graczy prowadzi zawodnik GOK Mariusz Bartkowski, szóstą pozycję zajmuje Grzegorz Narkiewicz, a dziesiąty jest Adam Wyszyński.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą zawodnicy drugoligowej ekipy Mega-Techu GOK. Po zakończeniu zasadniczej części sezonu bielski zespół prowadzi w tabeli grupy północno-wschodniej i jest głównym kandydatem do awansu do ekstraklasy. Na placu boju pozostało sześć zespołów drugiej ligi, które stoczą między sobą bezpośredni bój o awans. Skład zespołu z reprezentantkami Polski Anną Sarniak i Ewą Miszewską oraz aktualnym mistrzem Polski w grze parami Piotrem Krajewskim, a także dotychczasowa dobra forma całej drużyny pozwalają upatrywać w brydżystach z Bielska głównego kandydata do zakwalifikowania się do grona 16 najlepszych polskich zespołów. To zresztą było celem drużyny przed rozpoczęciem rozgrywek.

Również bardzo dobrze spisuje się najmniej doświadczony, trzeci zespół. Des GOK to debiutanci w III lidze i radzą sobie na tyle dobrze, że praktycznie mają zapewnione utrzymanie w mazowieckiej grupie III ligi. To sukces, biorąc pod uwagę wiek i niewielkie doświadczenie zawodników.