Chemik Bydgoszcz - SMS I PZPS Spała 3:0

W pierwszym secie gospodarze przegrywali już 20:24, ale udało im się wybronić

Było się z czego cieszyć w sobotę, bo uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy dotąd w lidze odebrali rywalom zaledwie cztery sety, byli bliscy wywalczenia przynajmniej piątego.

Prowadzili w pierwszej partii 17:13, 20:15 i 22:17. Trener gospodarzy zdecydował się wtedy na zmiany. Artura Hoffmanna na pozycji rozgrywającego zmienił Wojciech Blomberg, a Wojciecha Wesołowskiego Piotra Niemiec. Ale Chemik przegrywał po chwili 20:24. Siatkarze ze Spały mieli więc cztery piłki setowe. Na linii zagrywki w bydgoskim zespole stanął wtedy Wojciech Kaźmierczak i przyczynił się w znacznym stopniu do uratowania pierwszej części gry. Serwował mocno, ataki kończył lub blokował zbicia rywali Niemiec. Kiedy jednak zawodnicy ze Spały zablokowali bydgoszczanina, mieli już piątą piłkę meczową. Powstrzymaniem ataku wyróżniającego się wśród gości Marcela Gromadowskiego zrewanżował się jednak środkowy bloku Chemika Tomasz Wieczorek. Zaciętego seta zakończył atakiem Wesołowski. - To już kolejny mecz, gdzie mamy rywali na widelcu, popełniamy jednak jeszcze za dużo błędów w ataku, a na dodatek cwaniactwo rywali bierze górę nad naszym brakiem doświadczenia - komentował trener pokonanych Leszek Milewski, znany kibicom w regionie z prowadzenia męskich i żeńskich drużyn siatkarskich z Bielska-Białej.

Druga partia była już spokojniejsza. Podopieczni Blomberga, prowadząc 9:4 i 17:14, pozwolili co prawda gościom wyrównać (po 18), ale końcówka należała znowu do Chemika. Ostatni set był także kontrolowany przez gospodarzy (18:13, 20:15). Po ataku w aut Gromadowskiego zrobiło się jednak nerwowo. Od stanu 24:20 trzy kolejne punkty wywalczyli goście: atakami Michał Żuk i Bartosz Gawryszewski i po bloku na Sebastianie Wójciku. Zwycięski punkt zdobył jednak Kaźmierczak.

Wynik meczu

CHEMIK BYDGOSZCZ - SMS PZPS SPAŁA 3:0 (28:26, 25:21, 25:23)

Chemik: Hoffmann, Frankiewicz, Wesołowski, Wójcik, Kaźmierczak, Knasiecki (libero) oraz Niemiec, Blomberg

Pozostałe wyniki: KPS Wołomin - GTPS Gorzów 2:3 (36:34, 23:25, 22:25, 25:16, 12:15), Jadar RTS Radom - Górnik Radlin 1:3 (18:25, 25:20, 23:25, 21:25), AZS Opole - Automark Zduńska Wola 1:3 (26:24, 21:25, 23:25, 21:25), mecz Avia Świdnik - Resovia Rzeszów przełożony na 18 lutego, pauzowała Śnieżka Piła

2. Automark 14 23 33:25

7. GTPS 13 20 24:24