Piłkarze Siarki przygotowują się do rundy wiosennej

PIŁKA NOŻNA. III liga. 24 zawodników uczestniczy w przygotowaniach Siarki Tarnobrzeg do rundy wiosennej. Trener Tomasz Arteniuk stawia na młodych, perspektywicznych graczy.
Tarnobrzeski zespół, który po rundzie jesiennej zajmuje 13 miejsce z dorobkiem 14 punktów, rozpoczął treningi 5 stycznia. - Najpierw mieliśmy tydzień na rozruch, a od 12 stycznia zaczął się obóz dochodzeniowy. Obecnie pracujemy głównie nad siłą i wytrzymałością, są również zajęcia teoretyczne - mówi trener Arteniuk. W 24-osobowej grupie są dwaj piłkarze, którzy wiosną na pewno zadebiutują w tarnobrzeskiej drużynie. - To 20-letni Łukasz Morawski z Mlekowity Wysokie Mazowieckie i jego imiennik Paulewicz z Hetmana Zamość. Pierwszy jest obrońcą, a drugi może grać jako ofensywny pomocnik lub napastnik - informuje szkoleniowiec Siarki i dodaje. - Jesteśmy blisko porozumienia się ze środkowym pomocnikiem Łukaszem Baryczą występującym ostatnio w Hetmanie. Finalizujemy też sprawę pozyskania reprezentanta Polski 18-letniego bramkarza Piotra Dmuchowskiego. Gdyby jednak nie udało się sprowadzić go do naszego zespołu to będziemy prowadzić rozmowy z Mateuszem Karnasem, rezerwowym bramkarzem Hetmana. W kręgu naszych zainteresowań jest też obrońca Rafał Kędzierski z Lubuskiej Szkółki Piłki Nożnej.

Jak zapowiada Arteniuk nie należy spodziewać się już wielu zmian kadrowych w zespole. - Późniejsze transfery raczej nie wchodzą w grę. Aby występować w zespole trzeba pod miom okiem przepracować okres przygotowawczy - oświadcza.

W porównaniu do ubiegłej rundy w Siarce nie ma Marka Grodeckiego, Macieja Lewandowskiego i Karola Tęczy. W zespole nie znalazło się miejsce dla byłego trenera i asystenta drużyny, na boisku występującego w roli obrońcy, Michała Kozłowskiego. - Tych zawodników nie widzę w prowadzonym przeze mnie zespole. Stawiamy na młodych, perspektywicznych graczy. Najbliższy sparing rozegramy 7 lutego na własnym boisku z zespołem z Kozienic. Później mamy zaplanowane mecze kontrolne między innymi z KSZO Ostrowiec i Tłokami Gorzyce - kończy Arteniuk.