El. MŚ 2010. Polska remisuje z Irlandią Płn.

Zamiast trzech, tylko jeden punkt. Polska ma tylko matematyczne szanse na pierwsze miejsce w grupie, które daje bezpośredni awans do MŚ w RPA.

Bramki z meczu zobacz na Zczuba.tv  ?

Polska musi wygrać trzy ostatnie spotkania, by zająć drugą lokatę i bić się o mundial w listopadowych barażach. Z taką grą jak w sobotę wydaje się to niemożliwe.

W trzeciej minucie doliczonego czasu Mariusz Lewandowski kopnął z 18 m, ale Maik Tailor obronił. To była ostatnia piłka meczowa, kilkadziesiąt sekund wcześniej Jacek Krzynówek ograł w polu karnym rywala, ale z prawej nogi kopnął Panu Bogu w okno. Kiedyś w takich sytuacjach trafiał.

Polska znowu rozegrała dwa różne mecze.

W pierwszej połowie wszystko było odwrotnie niż być miało. To Polacy mieli narzucić Irlandczykom swój styl - a grali tak, jak im Wyspiarze pozwolili.

Mimo kiepskiej pierwszej połowy, schodzący do szatni Rafał Murawski mówił: - Rozgrywamy dobre spotkanie.

Grać lepiej Polacy zaczęli jednak dopiero po przerwie. W końcu szczęście dopisało Polakom w 80. minucie. Ze skrzydła dośrodkowywał Paweł Brożek, a w środku wśród obrońców Irlandii znalazł się Mariusz Lewandowski, który wpychając piłkę do siatki.

Polska do końca meczu szaleńczo atakowała. Irlandia zbudowała jednak fortecę przed swoją bramką. W międzyczasie Słowacja zremisowała z Czechami 2:2 i dzięki takiemu wynikowi, Polska liczy się nawet w walce o pierwsze miejsce w grupie.

Dlaczego Polacy nie umieli pokonać Irlandczyków? Piszą ze Stadionu Śląskiego Robert Błoński i Michał Szadkowski.

Wasyl dostał wsparcie

Jak zapowiadano przed meczem, polscy reprezentanci na ceremonię odśpiewania hymnów wyszli w specjalnych koszulkach z napisem mającym wesprzeć ciężko kontuzjowanego Marcina Wasilewskiego - czytaj więcej o akcji naszej kadry.

Oceny piłkarzy

Po remisie w Chorzowie trudno wskazać choć jednego piłkarza, który rozegrał dobry mecz. Zobacz jak naszych zawodników ocenili dziennikarze "Gazety Wyborczej" i Sport.pl.

Zczuba.pl zrozpaczone stylem gry

Już w środę może być definitywnie po wszystkim i jeśli w grze reprezentacji nie nastąpi jakaś błyskawiczna zmiana - prawdopodobnie będzie - czytaj relację z meczu na Zczuba.pl.

Michał Żewłakow: Szanse są już tylko czysto iluzoryczne

- Mieliśmy walczyć, ale widzieliśmy jak to wyglądało. Teraz szanse są już tylko czysto iluzoryczne - powiedział po zremisowanym meczu z Irlandią Północna kapitan reprezentacji polski Michał Żewłakow.

Wyniki naszej grupy i tabela

Słowacja - Czechy 2:2.

Eliminacje mundialu wyniki i tabele wszystkich grup w Europie >

Najbliższe mecze, 9 września (środa): Słowenia - Polska, Czechy - San Marino, Irlandia Północna - Słowacja.

Nie spodziewaliśmy się takiej obrony - mówi Leo Beenhakker ?