Kluby PLK na trzy tygodnie przed sezonem

Do rozpoczęcia sezonu Polskiej Ligi Koszykówki zostało jeszcze trzy tygodnie. Oto raport, jakich zawodników pozyskały kluby ekstraklasy przed sezonem.
Stan na 29 sierpnia. Skróty: G - obrońcy i rozgrywający, F - skrzydłowi, C - środkowi.

Idea-Śląsk Wrocław

Podpisane kontrakty: G Raimonds Miglinieks (Łotwa), G Danny Lewis (USA), G Robert Skibniewski, G/F Maciej Zieliński, G/F Andrius Giedraitis, F Dainius Adomaitis, F Dominik Tomczyk, F Paweł Wiekiera, C Terry Davis, juniorzy: F Tomasz Różewicz, G Filip Gryszko, G Sebastian Zwolak, G Tomasz Szlachtowicz

Trenują z zespołem: F/C Paweł Mróz, F/C Alfred Grigsby (USA)

Trener: Zvi Sherf

Prokom-Trefl Sopot

Kontrakty: G Drew Barry (USA), G Jacek Krzykała, G Darius Maskoliunas (Litwa), G/F Josip Vranković (Chorwacja), G Daniel Blumczyński, F Goran Jagodnik (Słowenia), F/G Dragan Marković (Jugosławia), F Tomasz Wilczek, F Tomas Masiulis (Litwa), F/C Tomasz Jankowski, F Filip Dylewicz, C Jirzi Żidek (Czechy), C Joe McNaull (USA/Polska, kontuzjowany)

Trener: Eugeniusz Kijewski

Stal Ostrów

Kontrakty: G Paweł Szcześniak, G Robert Kempski, G/F Wojciech Szawarski, F/G Jerry Hester (USA), F/G Mindaugas Budzinauskas (Litwa), F Dariusz Parzeński, F Marek Parzeński, F Marcin Sroka, C/F Konstantin Furman (Ukraina)

Kontrakty niegwarantowane (można je rozwiązać w trakcie sezonu): G Saulius Kazevicius (Litwa), F/C Tomasz Rospara, C Andrius Vysniauskas(Litwa), F/C Bartłomiej Tomaszewski(obecnie trenuje w AZS Koszalin)

Na testach: F Andrius Danusevicius (Litwa)

Trener: Andrzej Kowalczyk

Anwil Włocławek

Kontrakty: G Tomas Pacesas (Litwa), G Andrzej Pluta, G Armands Skele (Łotwa), F Jeff Nordgaard (USA), F Piotr Szczotka, F Robert Witka, F Damir Krupalija (Bośnia), F Marek Andruszka (Słowacja), F Tomasz Andrzejewski, C Hubert Radke

Na testach: F Żivko Badzim (Chorwacja), ma dołączyć do zespołu w piątek: C Kris Lang (USA)

Trener: Andrej Urlep

Polonia-Warbud Warszawa

Kontrakty: G Duane Cooper (USA), G Walter Jeklin (Słowenia), G Krzysztof Sidor, G Robert Pacocha, F/G Roman Prawica, F Michał Hlebowicki, F Ed O'Bannon (USA), C Krzysztof Dryja, C Wiktor Grudziński, F Leszek Karwowski, F Michał Polanowski (dwaj ostatni kontuzjowani)

Trener: Jarosław Zyskowski

MKS Pruszków

Kontrakty: G Andrzej Adamek, F Brant Bailey (USA), G Zygimantas Jonusas (Litwa); juniorzy: G Paweł Sablik, G Damian Lenkiewicz, C Michał Kucharski

Trenują z zespołem: G Shannon Crooks (USA), G Łukasz Seweryn, C Christian Heinrich (USA/Niemcy), G Zydrunas Stankus (Litwa), F Marius Janisius (Litwa), F Aleksander Nazarow (Rosja); juniorzy: C Łukasz Turski, F Łukasz Kowalczyk, F Robert Wojciechowski, G Marcin Tomaszewski

Trener: Arkadiusz Koniecki

Legia Warszawa

Kontrakty: G Andrzej Sinielnikow, G Marcin Stokłosa, G Wojciech Majchrzak, G Tomasz Przewrocki, G Kamil Sulima, F Aleksiej Olszewski, F Wojciech Żurawski, F Tomasz Cielebąk, C Łukasz Kwiatkowski, C Bartłomiej Błaszczyk (dwaj ostatni kontuzjowani) oraz juniorzy: F Piotr Otto (obecnie kontuzjowany), G Kamil Kozłowski, F Grzegorz Malewski, F Karol Dębski

Ma przyjechać: C Lee Wilson (USA)

Trener: Jacek Gembal

Komfort-Kronoplus Stargard

Kontrakty: G Piotr Nizioł, G Piotr Wiliński, G Kamil Piechucki, G Tomasz Świętoński, F Jarosław Darnikowski, F Robert Morkowski, F Mindaugas Jarosevicius (Litwa), F Piotr Stelmach, F Łukasz Kamiński, C Artur Robak, C Arkadiusz Soczewski

Niedługo przyjadą: C Travis Reed (USA), G Rashon Brown (USA)

Trener: Jerzy Binkowski

Noteć Inowrocław

Kontrakty: G Łukasz Żytko, G Krzysztof Szubarga, G/F Tomasz Mrożek, F Dominik Derwisz, F Alex Austin, F Piotr Czaska, C Krystian Skonieczny

Na testach: G Samo Plevnik (Słowenia)

Zainteresowanie: F Filip Dylewicz (z Prokomu), C Hubert Radke (z Anwilu), C Eric De Young (USA, ma przyjechać w przyszłym tygodniu)

Trener: Jerzy Chudeusz

Czarni Słupsk

Kontrakty: G Grzegorz Arabas, G Rolandas Jarutis (Litwa), G Piotr Nosewicz, G Augenijus Vaskys (Litwa), F Dariusz Cywiński, F Rafał Frank, F Zbigniew Białek

Będą testowani w weekend: F Joe Jones (USA), G Andriej Kriwonos (Białoruś)

Mają pojawić się w klubie: C Rahsaan Smith (USA), ew. F Filip Dylewicz (wypożyczenie z Prokomu)

Trener: Tadeusz Aleksandrowicz

Unia Tarnów

Kontrakty: F Artur Golański, F Giennadij Uspienski (Ukraina), G Jacek Sulowski, F Tomasz Celej, F Łukasz Wichniarz, F Zbigniew Marculewicz, F Ireneusz Chromicz, C Zbigniew Doliński.

Na testach: G Bartosz Potulski.

Trener: Mariusz Karol

Start Lublin

Kontrakty: C Marek Miszczuk, C Jacek Olejniczak, F Piotr Miś, F Przemysław Łuszczewski, F Paweł Kosior, F Brahima Konare (Senegal), F Michał Fijałka, F Łukasz Lepa, G Michał Marciniak, G Michał Sikora, G Maciej Bielak, G Piotr Ostrowski, G Arkadiusz Pelczar, G Jarosław Drozd. Wszyscy poza Miszczukiem mają podpisane kontrakty amatorskie.

Trener: Arkadiusz Czarnecki