Finał Ligi Światowej. Włoska prasa: "Odkupienie grzechów, zmietli Polskę"

3 : 0
Informacje
Finał Ligi Światowej 2011 - Grupa E
Czwartek 07.07.2011 godzina 20:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Włochy
25
25
25
3
Polska
15
20
20
0
Składy i szczegóły
Włochy
Bari, Barone, Zaytsev, Savani, Buti, Travica, Birarelli, Baranowicz, Della Lunga, Sabbi, Maruotti, Lasko
Polska
Nowakowski, Gruszka, Kosok, Kurek, Jarosz, Woicki, Kubiak, Ruciak, Żygadło, Ignaczak, Bąkiewicz, Możdżonek
Prasa w Italii nie może wyjść z podziwu nad grą siatkarskiej reprezentacji Włoch, która po "debiucie koszmarów" w Finale Ligi Światowej, w czwartek "zmiotła" Polskę. Gazety piszą o odkupieniu grzechów drużyny trenera Berruto, doceniają jednak fantastyczną polską publiczność, która wspierała naszą drużynę.
La Gazzetta dello Sport - "Wyczyn Włochów w meczu z Polską. Półfinały wciąż możliwe"

Największy włoski dziennik sportowy pisze o siatkarzach, którzy odkupili swoje grzechy z "debiutu z koszmarów" przeciwko Argentynie "zmiatając" gospodarzy łatwym 3:0. "Polska sprawiała wrażenie, jakby zapomniała, że nie jest w stanie nic zrobić bez spokoju, jaki w ataku wprowadzał kontuzjowany Bartman" - czytamy w relacji.

Autor docenia za to polską publiczność i hymn w jej wykonaniu. "Tysiące Polaków, którzy wypełniali trybuny ubrani na biało-czerwono, nie przestawało krzyczeć 'Polska, Polska'. Wszędzie wokół powiewały flagi z wypisanymi miastami" - zaznacza gazeta wymieniając nazwy miejscowości i zaznaczając, że fani przybyli z całego kraju.

Corriere dello Sport - "Perfekcyjny mecz. Awans Włoch na wyciągnięcie ręki"

"Pokonali 3:0 Polskę wspieraną przez 11 tysięcy fanów. "Niebiescy" trenera Berruto wrócili na boisko z najlepszą siatkówką" - rozpoczyna autor relację z meczu. "Włosi znów są w grze, gdyż zniszczyli gospodarzy do zera w niespełna godzinę" - czytamy dalej.

"Siatkarze Italii dominowali na boisku w dwóch jednostronnych setach, po czym byli w stanie wrócić na boisko i walczyć w trzeciej partii. Wówczas gospodarze dali z siebie wszystko, by nie rozczarować 11 tysięcy polskich fanów, który przyszli do Ergo Areny w Gdańsku" - zaznacza gazeta.

La Repubblica - "Zbawienie Italii. Polska pokonana"

Rzymski dziennik pisze o "odkupieniu grzechów" reprezentacji, która przeciwko gospodarzom znalazła odwagę i doskonałość w grze. "Sekstet prowadzony przez trenera Berruto pokazał jedność, a ofensywny wkład zaliczyli Savani, Lasko, Zajcew i Buti. Odwagi zespołowi dodawał Travica, który serwisem nieustannie wywierał presję na polskich przyjmujących" - czytamy w relacji.

Autor pisze także o błędach Polaków, którzy wprowadzali we wściekłość trenera Anastasiego rozczarowanego postawą swoich chłopców. "Włoski szkoleniowiec wypróbował ich wszystkich, jednak nie mógł znaleźć punktu odniesienia, by zagrozić swojej byłej drużynie".

Relacja z meczu z Włochami - siatkarska polska katastrofa »