VI SuperFinał PLFA w telewizji źle wpływa na sprzedaż biletów

Organizatorzy SuperFinału PLFA przyznają, że od dnia w którym ogłoszono, że impreza w Bielawie będzie transmitowana na żywo, sprzedaż biletów stanęła. - Ciężko pracowaliśmy, by zainteresować publiczność futbolem w telewizji. Może nawet trochę zbyt ciężko. - uśmiecha się prezes spółki Superbol Lowell Hussey.
Przez 6 lat istnienia futbolu amerykańskiego w Polsce rzecznicy tego sportu mówili, że zdobędzie on popularność, kiedy znajdzie się w telewizji. To, co czasami wygląda jak zamieszanie, czy nawet bójka, w telewizji staje się dobrze zaplanowanym baletem. Baletem pełnym walki i sportowej agresji, uchwyconym w zwolnionym tempie.

- W latach 70-tych futbol był sportem numer 3 w Stanach Zjednoczonych, ledwie wyprzedzając hokej na lodzie - wyjaśnia Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. - Gdy tylko pojawił się w telewizji, wystarczyło zaledwie 10 lat by stać się sportem numer 1 - kończy Stęszewski.

17 lipca VI SuperFinał PLFA będzie transmitowany na żywo z Bielawy, miasta w którym, według badań, futbol już teraz jest bardziej popularny niż piłka nożna. - W związku z transmisją telewizyjną nasze marzenia powinny się właśnie spełniać. Jednak nikt nie przewidział, że bilety, które miały szansę się wyprzedać, nagle przestaną wzbudzać zainteresowanie - mówi Lowell Hussey, prezes spółki Superbol, jeden z organizatorów VI SuperFinału PLFA, a w przeszłości wiceprezes spółki TimeWarner. - Ciężko pracowaliśmy, by zainteresować publiczność futbolem w telewizji. Może nawet trochę zbyt ciężko. - uśmiecha się Hussey.

Zatem co dalej? - Chemy przekonać kibicow, że podczas gdy futbol jest wspaniały w telewizji, nic nie może się równać z doświadczeniem na żywo w Bielawie - zachęca Lowell Hussey.

Zapraszając kibiców do Bielawy organizatorzy zapewniają wielki ekran na stadionie, by publiczność mogła zobaczyć to samo, co kibice przed telewizorami. Przygotowywane jest show muzyczne, w wykonaniu grupy Wice Wersa, z którego powstanie nowy teledysk zespołu. Miłośników pikników skusi Wielkie Grillowanie. Gdyby tego było mało, organizatorzy przedłużają przedsprzedaż biletów. Do 14 lipca będzie można nabyć je w cenie 20 PLN.

Aby kibice wiedzieli, że VI SuperFinał PLFA nie jest pierwszą i ostatnią szansą na obejrzenie futbolu na ekranie, już teraz zdradzają plany na następny sezon. Najciekawsze mecze tygodnia będą transmitowane w telewizji. - Jeśli ta obietnica nie zwabi kibiców do Bielawy, to siedząc na wygodnej kanapie w domowym zaciszu i tak będą częścią historii, bo pierwsza transmisja futbolu amerykańskiego w Polsce jest momentem historycznym - kończy Hussey.

W VI SuperFinale zmierzą się obecny mistrz i wicemistrz Polski: Devils Wrocław i The Crew Wrocław. Na transmisję zapraszają 17 lipca kanał telewizyjny SportKlub, telewizja internetowa ipla.tv oraz portal PolskiKosz.pl. Początek transmisji o 16:00.