GP Monaco. Dobre wiadomości w sprawie Pereza

:
-
Zespół Sauber wydał oficjalne oświadczenie w sprawie swojego kierowcy Sergio Pereza, który uległ groźnie wyglądającemu wypadkowi podczas kwalifikacji do GP Monako. W wyścigu prawdopodobnie nie wystartuje.
- Zespół Sauber F1 Team z wielka ulgą przyjął wiadomość, że w swoim ciężkim wypadku Sergio Perez nie doznał poważnych obrażeń - czytamy w pierwszym zdaniu oświadczenia. Meksykański kierowca został zabrany do szpitala w Monako. Lekarze wykryli, że doznał wstrząsu mózgu i drobnego urazu uda, ale żadne kości nie zostały złamane. Badania nie wykazały żadnych innych obrażeń.

Po wyjeździe z tunelu 21-letni kierowca wpadł w poślizg i uderzył w boczne bandy, po czym trafił jeszcze w inną część zabezpieczeń toru. Bolid został rozbity. Perez wypadek miał w tym samym miejscu co podczas trzeciego treningu Nico Rosberg i Vitantonio Liuzzi.Po wyjeździe z tunelu 21-letni kierowca wpadł w poślizg i uderzył w boczne bandy, po czym trafił jeszcze w inną część zabezpieczeń toru. Bolid został rozbity. Perez wypadek miał w tym samym miejscu co podczas trzeciego treningu Nico Rosberg i Vitantonio Liuzzi.

Przez dłuższy czas służby medyczne starały się wyciągnąć kierowcę z bolidu. Udało się to po kilkunastu minutach. Perez został natychmiast przetransportowany do szpitala.

Kwalifikacje

Po kwalifikacjach:

Sebastian Vettel zdobył swoje czwarte w tym sezonie pole position. Tuż za nim uplasował się Jenson Button. Z drugiej linii podczas niedzielnego wyścigu wystartują Mark Webber i Fernando Alonso. Szybko jeżdżący podczas pierwszej i drugiej części kwalifikacji Lewis Hamilton był ostatecznie dopiero siódmy. Tak relacjonowaliśmy na żywo kwalifikacje do GP Monaco