Sport.pl

Wyniki weekendu 21-22 maja w Sport.pl

Formuła 1, Giro'd Italia, MP w pływaniu, Roland Garros - sprawdź najważniejsze wyniki weekendu 21-22 maja.
Formuła 1

GP Hiszpanii: 1. Sebastian Vettel (Niemcy/Red Bull-Renault) 1:39.03,301; 2. Lewis Hamilton (W. Brytania/McLaren) strata 0,630; 3. Jenson Button (W. Brytania/McLaren) 35,697; 4. Mark Webber (Australia/Red Bull-Renault) 47,966; 5. Fernando Alonso (Hiszpania/Ferrari) 1 okr.; 6. Michael Schumacher (Niemcy/Mercedes) 1 okr.; 7. Nico Rosberg (Niemcy/Mercedes) 1 okr.; 8. Nick Heidfeld (Niemcy/Renault) 1 okr. 9. Sergio Perez (Meksyk/Sauber-Ferrari) 1 okr.; 10. Kamui Kobayashi (Japonia/Sauber-Ferrari) 1 okr.; 11. Witalij Pietrow (Rosja/Renault) 1 okr.; 12. Paul Di Resta (W. Brytania/Force India-Mercedes) 1 okr.; 13. Adrian Sutil (Niemcy/Force India-Mercedes) 1 okr.; 14. Sebastien Buemi (Szwajcaria/Toro Rosso-Ferrari) 1 okr.; 15. Pastor Maldonado (Wenezuela/Williams-Cosworth) 1 okr.; 16. Jaime Alguersuari (Hiszpania/Toro Rosso-Ferrari) 2 okr.; 17. Rubens Barrichello (Brazylia/Williams-Cosworth) 2 okr.; 18. Jarno Trulli (Włochy/Lotus-Renault) 2 okr.; 19. Timo Glock (Niemcy/Virgin-Cosworth) 3 okr.; 20. Jerome d'Ambrosio (Belgia/Virgin-Cosworth) 4 okr.; 21. Narain Karthikeyan (Indie/HRT-Cosworth) 5 okr.; Klasyfikacja MŚ kierowców: 1. Sebastian Vettel (Niemcy/Red Bull-Renault) 118 pkt; 2. Lewis Hamilton (W.Brytania/McLaren-Mercedes) 77; 3. Mark Webber (Australia/Red Bull-Renault) 67; 4. Jenson Button (W.Brytania/McLaren-Mercedes) 61; 5. Fernando Alonso (Hiszpania/Ferrari) 51; 6. Nico Rosberg (Niemcy/Mercedes GP) 26; 7. Nick Heidfeld (Niemcy/Renault) 25; 8. Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) 24; 9. Witalij Pietrow (Rosja/Renault) 21; 10. Michael Schumacher (Niemcy/Mercedes GP) 14; 11. Kamui Kobayashi (Japonia/Sauber-Ferrari) 9; 12. Sebastien Buemi (Szwajcaria/Toro Rosso-Ferrari) 6; 13. Adrian Sutil (Niemcy/Force India-Mercedes) 2; 13. Paul di Resta (Szkocja/Force India-Mercedes) 2; 13. Sergio Perez (Meksyk/Sauber-Ferrari) 2. Klasyfikacja MŚ konstruktorów: 1. Red Bull-Renault 185 pkt; 2. McLaren-Mercedes 138; 3. Ferrari 75; 4. Renault 46; 5. Mercedes GP 40; 6. Sauber-Ferrari 11; 7. Toro Rosso-Ferrari 6; 8. Force India-Mercedes 4

HOKEJ NA TRAWIE

Ekstraklasa. Start 1954 Gniezno - Warta Poznań 5:0 (2:0); Pomorzanin Toruń - Stella Gniezno 9:0 (6:0); Pocztowiec Poznań - LKS Rogowo 4:3 (1:0); AZS AWF Poznań - Polonia Środa Wlkp. 6:1 (3:0); Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 8:1 (6:0); mecz zaległy: Stella - LKS Gąsawa 1:3 (0:0).

1. Grunwald1748120-25
2. Pomorzanin174399-49
3. Warta173255-49
4. Start173160-66
5. AZS AWF172857-43
6. Pocztowiec172457-58
7. LKS Rogowo172056-80
8. LKS Gąsawa171141-71
9. Polonia171030-71
10. Stella17828-91
KOLARSTWO

Giro d'Italia. 14. etap: 1. Igor Anton (Hiszpania/Euskaltel) 5:04.26; 2. Alberto Contador (Hiszpania/Saxo Bank) strata 33 s; 3. Vincenzo Nibali (Włochy/Liquigas) 40; 4. Michele Scarponi (Włochy/Lampre) 1.11; 5. Denis Menszow (Rosja/Geox) 1.21; 6. John Gadret (Francja/AG2R) 1.38; 7. Mikel Nieve (Hiszpania/Euskaltel) 1.52; 8. Hubert Dupont (Francja/AG2R) 1.55; 9. Kanstantin Siwcow (Białoruś/HTC-Highroad) 2.05; 10. Jose Rujano (Wenezuela/Androni Giocattoli) 2.11;... 13. Przemysław Niemiec (Polska/Lampre-ISD) 2.57; 97. Sylwester Szmyd (Polska/Liquigas) 16.26; 111. Michał Gołaś (Polska/Vacansoleil) 17.12. 15. etap, Conegliano - Rifugio Gardeccia (229 km): 1. Mikel Nieve (Hiszpania/Euskaltel) 7:27.14; 2. Stefano Garzelli (Włochy/Acqua Sapone) strata 1.41 s; 3. Alberto Contador (Hiszpania/Saxo Bank) 1.51; 4. Michele Scarponi (Włochy/Lampre) 1.57; 5. John Gadret (Francja/AG2R) 2.28; 6. Jose Rujano (Wenezuela/Androni Giocattoli) 2.35; 7. Vincenzo Nibali (Włochy/Liquigas) 3.34; 8. Joaquin Rodriguez (Hiszpania/Katiusza) ten sam czas; 9. Roman Kreuziger (Czechy/Astana) 4.01; 10. Steven Kruijswijk (Holandia/Rabobank) 4.13;... 39. Przemysław Niemiec (Polska/Lampre-ISD) 16.38; 127. Sylwester Szmyd (Polska/Liquigas) 38.57; 135. Michał Gołaś (Polska/Vacansoleil) 39.52. Klasyfikacja generalna: 1. Alberto Contador (Hiszpania/Saxo Bank) - 62:14.42; 2. Michele Scarponi (Włochy/Lampre-ISD) 4.20; 3. Vincenzo Nibali (Włochy/Liquigas) 5.11; 4. John Gadret (Francja/Ag2r) 6.08; 5. Mikel Nieve (Hiszpania/Euskaltel) 7.03; 6. Jose Rujano (Wenezuela/Androni Giocattoli) 8.39; 7. Denis Mienszow (Rosja/Geox) 8.46; 8. Roman Kreuziger (Czechy/Astana) 8.58; 9. Joaquim Rodriguez (Hiszpania/Katiusza) 9.20; 10. David Arroyo (Hiszpania/Movistar) 9.30;... 21. Przemysław Niemiec (Polska/Lampre-ISD) 27.51; 104. Michał Gołaś (Polska/Vacansoleil) 2:06.05; 108. Sylwester Szmyd (Polska/Liquigas) 2:08.49.

KOLARSTWO GÓRSKIE

PŚ w Dalby Forest. 1. Julie Bresset (Francja) - 1:40:59; 2. Annika Langvad (Dania) 1.03; 3. Sabine Spitz (Niemcy) 1.06; 4. Eva Lechner (Włochy) 1.22; 5. Ren Chengyuan (Chiny) 1.24; 6. Maja Włoszczowska (Polska) 1.31;...21. Anna Szafraniec (Polska) 5.30; 28. Aleksandra Dawidowicz (Polska) 7.11; Magdalena Sadłecka (Polska) nie ukończyła.

PŁYWANIE

MP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzień trzeci. Kobiety. 100 m motylkowym: 1. Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) 59,91; 2. Mirela Olczak (Słowianka Gorzów Wlkp.) 1.00,58; 3. Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław) 1.01,41; 50 m grzbietowym: 1. Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź) 28,74 (rek. Polski); 2. Klaudia Naziębło (Juvenia Wrocław) 29,13; 3. Alicja Tchórz (Słowianka Gorzów Wlkp.) 29,18; 200 m klasycznym: 1. Agnieszka Ostrowska (AZS PWSZ Racibórz) 2.29,57; 2. Weronika Paluszek (Śląsk Wrocław) 2.30,42; 3. Wiktoria Bieńkowska (AZS AWFiS Gdańsk) 2.33,36; 400 m dowolnym: 1. Paula Żukowska (Zryw Opole) 4.17,85; 2. Donata Kilijańska (KSZO Ostrowiec ŚW.) 4.18,89; 3. Natalia Charlos (PZP) 4.19,31; 200 m zmiennym: 1. Alicja Tchórz (Słowianka Gorzów Wlkp.) 2.16,92; 2. Anna Kowalczyk (Korner Zielona Góra) 2.18,96; 3. Katarzyna Staszkiewicz (AZS AWF Wrocław) 2.19,19; Mężczyźni. 100 m motylkowym: 1. Konrad Czerniak (Wisła Puławy) 52,56; 50 m - 23,99 (rek. Polski); 2. Marcin Babuchowski (Trójka Łódź) 53,48; 3. Marcin Cieślak (Warszawianka) 54,22; 50 m grzbietowym: 1. Krzysztof Jankiewicz (Nawa Skierniewice) 26,01; 2. Marcin Unold (AZS AWF Katowice) 26,23; 3. Radosłzw Kawęcki (Korner Zielona Góra) 26,30; 200 m klasycznym: 1. Sławomir Kuczko (AZS AWF Warszawa) 2.13,68; 2. Dawid Szulich (Delfin Legionowo) 2.16,34; 3. Mateusz Pacholczyk (Kormoran Olsztyn) 2.17,00. 400 m dowolnym: 1. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) 3.51,70; 2. Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin) 3.53,21; 3. Michał Szuba (Śląsk Wrocław) 3.56,19. 200 m zmiennym: 1. Marcin Tarczyński (Kapry Pruszków) 2.01,31; 2. Marcin Cieślak (Warszawianka) 2.01,74; 3. Jakub Jasiński (Korner Zielona Góra) 2.03,57.

RAJDY

Rajd Chorwacji: 1. Luca Rossetti (Włochy/Fiat Punto Abarth S2000) 2:21.09,1; 2. Luca Betti (Włochy/Peugeot 207 S2000) strata 1.42,1; 3. Maciej Oleksowicz (Polska/Ford Fiesta S2000) 2.51,9; 4. Dimitar Iliew (Bułgaria/Skoda Fabia S2000) 4.24,5; 5. Szymon Ruta (Polska/Peugeot 207 S2000) 6.05,1; 6. Antonin Tlustak (Czechy/Skoda Fabia S2000) 7.00,8;...8. Maciej Rzeźnik (Polska/Subaru Impreza WRX) 8.31,1

SIATKÓWKA PLAŻOWA

World Tour w Pradze. Finał: Emanuel/Alison (Brazylia) - Todd Rogers/Phil Dalhausser (USA) 2:0 (21:19, 21:14); Mecz o 3. miejsce: Sascha Heyer/Sebastien Chevallier (Szwajcaria) - Cunha/Pedro (Brazylia) 2:1 (21:18, 18:21, 17:15)

TENIS

Roland Garros. 1. runda, kobiety: Simona Halep (Rumunia) - Ałła Kudriawcewa (Rosja) 6:2, 6:1; Samantha Stosur (Australia, 8) - Iveta Benesova (Czechy) 6:2, 6:3; Gisela Dulko (Argentyna) - Irina Falconi (USA) 6:3, 6:4; Cwetana Pironkowa (Bułgaria, 32) - Casey Dellacqua (Australia) 7:5, 6:3; Alize Cornet (Francja) - Renata Voracova (Czechy) 6:4, 6:2; Rebecca Marino (Kanada) - Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:3, 6:3; Maria Jose Martinez (Hiszpania) - Shahar Peer (Izrael, 19) 7:6 (7-4), 6:1; Lucie Safarova (Czechy) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:1, 6:1; Jelena Jankovic (Serbia, 10) - Alona Bondarenko (Ukraina) 6:3, 6:1; 1. runda, mężczyźni: Kei Nishikori (Japonia) - Lu Yen-Hsun (Tajwan) 6:1, 6:3, 6:4; David Ferrer (Hiszpania, 7) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:3, 6:3, 6:1; Ruben Ramirez Hidalgo (Hiszpania) - Marin Cilic (Chorwacja, 19) 7:6 (7-5), 6:4, 6:4; Serhij Stachowski (Ukraina, 31) - David Guez (Francja) 6:7 (7-9), 6:3, 6:3, 6:3; Albert Montanes (Hiszpania) - Marc Gicquel (Francja) 6:4, 6:4, 6:2; Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania, 30) - Robert Kendrick (USA) 6:1, 7:5, 4:6, 6:3; Jo-Wilfried Tsonga (Francja) - Jan Hajek (Czechy) 6:3, 6:2, 6:2; Blaz Kavcic (Słowenia) - Ernests Gulbis (Łotwa) 6:1, 6:4, 6:2; Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 14) - Augustin Gensse (Francja) 4:6, 6:3, 6:4, 6:2; Maxime Teixeira (Francja) - Vincent Millot (Francja) 6:2, 5:7, 6:7 (4-7), 6:4, 6:1.

Turniej WTA w Brukseli. Finał: Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Shuai Peng (Chiny, 8) 2:6, 6:3, 6:3. Debel, fianł: Andrea Hlavackova, Galina Woskobojewa (Czechy, Kazachstan) - Klaudia Jans, Alicja Rosolska (Polska, 2) 3:6, 6:0, 10-5.

Turniej ATP w Nicei. Finał: Nicolas Almagro (Hiszpania, 3) - Victor Hanescu (Rumunia) 6:7 (5-7), 6:3, 6:3

Turniej WTA w Strasburgu. Finał: Andrea Petkovic (Niemcy, 2) - Marion Bartoli (Francja, 1) 6:4, 1:0 - krecz.