Srebro Otylii Jędrzejczak w ME

Jest drugi medal dla Polski! Otylia Jędrzejczak zajęła drugie miejsce podczas finału wyścigu na 100 m stylem motylkowym, poprawiając przy okazji rekord Polski

Srebrny medal Jędrzejczak to drugi medal dla Polski podczas mistrzostw Europy w Berlinie. Po pierwszych 50 m Otylia Jędrzejczak była dopiero piąta, prowadziła Szwedka Anna-Karin Kammerling. Polka dobrze wykonała nawrót, który w przeszłości sprawiał jej problemy i drugą część dystansu popłynęła wspaniale. Nie udało się jej jednak dopędzić Słowaczki Martiny Moravcovej, która pewnie wygrała. Trzecia była Kammerling. Podobnie jak pierwszy polski medalista na berlińskich zawodach Bartosz Kizierowski, który zdobył w czwartek brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym, Jędrzejczak ustanowiła nowy rekord Polski - 57,97. Jest pierwszą Polką, która przepłynęła ten dystans poniżej 58 sekund.

Innym startującym w piątek Polakom nie poszło tak dobrze. Beata Kamińska nie zdołała awansować do finału wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym, a Łukasz Drzewiński odpadł już w eliminacjach 100 metrów stylem motylkowym.

Ukrainiec Oleg Lisogor wynikiem 27,18 s ustanowił rekord świata w finałowym wyścigu na 50 m stylem klasycznym. Rekord Europy (1.44,89) w finale na 200 m stylem dowolnym ustanowił Holender Pieter van den Hoogenband.