Puchar Ligi Niemieckiej dla Herthy

Piłkarze Herthy Berlin zdobyli piłkarski Puchar Ligi Niemieckiej, pokonując w finale Schalke 4:1. Od pierwszej minuty w stołecznym zespole wystąpił Bartosz Karwan.

Grający na prawej pomocy reprezentant Polski wypadł bezbarwnie, większość akcji jego koledzy przeprowadzali lewym skrzydłem. W 79. minucie zastąpił go Roberto Pinto, który strzelił ostatniego gola dla Herthy. Bohaterem zwycięzców był jednak Marcelinho. Brazylijczyk w ciągu kilkudziesięciu sekund strzelił pierwszą bramkę i wypracował drugą.

Akcję, po której honorowego gola strzelili piłkarze Schalke, zainicjował Tomasz Hajto.

Finał Ligi Niemieckiej: Schalke - Hertha 1:4 (0:2): Agali (61.) - Marcelinho (32., 85.), Alves (33.), Pinto (89.).