Polskie Lwy z Barceloną o finał Ligi Mistrzów

Niemiecki Rhein-Neckar Löwen w składzie z trzema reprezentantami Polski - Sławomirem Szmalem, Karolem Bieleckim i Grzegorzem Tkaczykiem - zagra ze słynną Barceloną o finał Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W drugim półfinale także zobaczymy trzech Polaków.

Final Four Ligi Mistrzów odbędzie się w mogącej pomieścić 20 tysięcy widzów Lanxess Arena w Kolonii 28 i 29 maja. Także w tym niemieckim mieście w poniedziałek odbyło się losowanie par decydującego turnieju.

W sobotę 28 maja "polskie" Lwy zagrają z FC Barcelona Borges, która w ostatni weekend w ćwierćfinale Champions League wyeliminowała ubiegłorocznego zwycięzcę tych rozgrywek, niemiecki THW Kiel. Rok temu, również w Lanxess Arena, ekipa z Kilonii w finałowym pojedynku pokonała właśnie Katalończyków.

Rhein-Neckar Lowen nie stoją jednak na straconej pozycji także dlatego, że w rozgrywkach grupowych tegorocznej Ligi Mistrzów u siebie zremisowali z Barceloną 38:38, a w Hiszpanii wygrali 31:30. W tej samej grupie A obie ekipy rywalizowały m.in. z Vive Targi Kielce - do ekipy mistrzów Polski od nowego sezonu przychodzą m.in. Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk.

W drugim półfinale tegorocznej edycji Final Four Ligi Mistrzów hiszpański Renovalia Ciudad Real, w składzie m.in. z reprezentantem Polski Mariuszem Jurkiewiczem, zmierzy się z niemieckim HSV Hamburg, w którym grają kolejni kadrowicze, bracia Marcin i Krzysztof Lijewscy.

Dzień później, w niedzielę 29 maja, w Lanxess Arena zwycięzcy sobotnich spotkań zagrają w finale, a przegrani o trzecie miejsce Ligi Mistrzów.

pr